Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az év végén lejár az Európai Uniótól kapott mentesség, ezért januártól a szénkereskedőknek és a szénfelhasználóknak is energiaadót kell fizetniük, mégpedig ezer kilogrammonként 2.040 forintot, függetlenül a szén fajtájától - hívja fel a figyelmet a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP).
Az uniós tagállamok számára az energiatermékek és a villamos energia közösségi adóztatásának átszervezéséről szóló, 2003-ban született tanácsi irányelvet kell a magyar jogrendbe átültetni, ezért január elsejétől azoknak kell megfizetniük az szén energiaadóját, akiknél először beazonosítható a szén felhasználója és felhasználási célja.
A lakossági fogyasztónak eladott szén után nem kell energiaadót fizetni - jegyzi meg a VPOP közleménye. Általános szabály az, hogy az adófizetésre kötelezettnek kell megállapítania, bevallania és megfizetnie az adót.
Visszaigényelheti az energiaadót az áramtermelő, az az erőmű, amelyik a szenet használ fel kapcsolt hő- és villamos energia előállítására. Azok a távhőt termelők is visszaigényelhetik az energiaadót, akik központi fűtés- és melegvíz-szolgáltatást végeznek.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.