BUX: újra az álomhatár fölött Budapest

A tőzsdeindex az elmúlt napok zuhanását követően 5 százalékkal emelkedett csütörtökön. A legjobb blue chip a Richter volt, jegyzése több mint 7 százalékkal ment föl.

  • ecoline.hu ecoline.hu
BUX: újra az álomhatár fölött Budapest

A befektetők csütörtökön végre ismét emelkedő árfolyamoknak örülhettek a Budapesti Értéktőzsdén. Az Európában kialakult pozitív hangulathoz az amerikai börzék nyitás utáni hegymenete is hozzájárult, a BUX végül 5,1 százalékkal 10 388 pontra erősödött.

Pihenőt tartott a medve

Jó hír az nem érkezett, így szakemberek fölhívták a figyelmet arra, hogy az emelkedés vélhetően csak a korábbi zuhanás korrekciója volt, és hosszabb távra tekintve korai még temetni a medvét. A forgalom 14 milliárd forint volt, szokás szerint az OTP adta a napi volumen több mint felét, összesen 10 milliárd forintnyi OTP-részvény cserélt gazdát.

A vezető részvények közül a Richter szerepelt a legjobban, árfolyama 7,5 százalékkal 24 500 forintra hízott. Az OTP 4,0 százalékkal 1575 forintra, a Magyar Telekom 4,5 százalékkal 554 forintra javult, miközben a pénteken hajnalban jelentő Mol 5,2 százalékkal 9470  forintra drágult. Az olajtársaság az elemzők várakozása szerint 40-50 milliárd forintos negyedik negyedéves veszteségről ad majd számot.

Nyertes, vesztes

A nap nyertese a Forrás osztalékelsőbbségi részvény lett, árfolyama 14,1 százalékkal 799 forintra ment föl. A vesztes Bookline 17,4 százalékkal 270 forintra gyengült.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.