Oroszország könnyítheti a külföldiek hozzáférését energiaipari programjaihoz

Oroszország azt mérlegeli, hogy törvénymódosítások révén megkönnyíti külföldi cégek hozzáférését energiaipari programjaihoz – közölte a természeti erőforrásokért felelős miniszter, egy Szocsiban tartott gazdasági fórum kapcsán.

  • MTI MTI
Oroszország könnyítheti a külföldiek hozzáférését energiaipari programjaihoz

Mint mondta, elsősorban a part menti kitermelési projektekkel kapcsolatban szeretnék elgördíteni az akadályokat a befektetők előtt. Jurij Trutnyev bírálta, hogy jelenleg csak a két vezető energiaipari óriáscég, a Gazprom és a Rosneft fektet be a part menti kitermelésbe, és ezért a beruházások tőkehiánnyal küzdenek. Trutnyev szavai szerint így, még a válság előtti hazai beruházási szinttel számolva is, 180 évig tartana az energiamezők fejlesztése.

Elmondta azt is, hogy a part menti energiahordozó-kitermelésben a norvég tapasztalatokra szeretnének támaszkodni, mert Norvégiában közvetlenül az állam felügyelete alatt folynak a kitermelési programok. A miniszter szerint a kormánynak és nem az állami ellenőrzésű cégeknek kell, hogy ellenőrzésük legyen afelett, kinek engednek hozzáférést az oroszországi ásványkincsekhez.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?