Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Oroszország azt mérlegeli, hogy törvénymódosítások révén megkönnyíti külföldi cégek hozzáférését energiaipari programjaihoz – közölte a természeti erőforrásokért felelős miniszter, egy Szocsiban tartott gazdasági fórum kapcsán.
Mint mondta, elsősorban a part menti kitermelési projektekkel kapcsolatban szeretnék elgördíteni az akadályokat a befektetők előtt. Jurij Trutnyev bírálta, hogy jelenleg csak a két vezető energiaipari óriáscég, a Gazprom és a Rosneft fektet be a part menti kitermelésbe, és ezért a beruházások tőkehiánnyal küzdenek. Trutnyev szavai szerint így, még a válság előtti hazai beruházási szinttel számolva is, 180 évig tartana az energiamezők fejlesztése.
Elmondta azt is, hogy a part menti energiahordozó-kitermelésben a norvég tapasztalatokra szeretnének támaszkodni, mert Norvégiában közvetlenül az állam felügyelete alatt folynak a kitermelési programok. A miniszter szerint a kormánynak és nem az állami ellenőrzésű cégeknek kell, hogy ellenőrzésük legyen afelett, kinek engednek hozzáférést az oroszországi ásványkincsekhez.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.