Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A vagyonadóról szóló törvény korrekciójára már nincs mód, így a tartalékok megkeresése és újabb megszorító intézkedések jöhetnek szóba a kieső bevételek pótlására - mondta Bajnai Gordon.
Az Alkotmánybíróság döntését követően a kormány mai ülésén áttekintette a vagyonadó ügyét és a kormányt támogató frakciókkal is konzultált - mondta Bajnai Gordon mai, ötperces sajtótájékoztatóján.
"Mondjuk ki egyértelműen: a vagyonadó célja, hogy az ország 5 százaléka, a legtehetősebbek hozzájárulásukkal csökkentsék a szegények terheit. Azért vezettük be, hogy az adók ne a kis- és közepes jövedelműeket, s kisvállalkozásokat nyomják agyon. Ha ezt eltörlik, nem az emberek győznek, csak a vagyonosabb emberek" - mondta a miniszterelnök.
"A vagyonadó önmagában alkotmányosan bevezethető, hiszen csak technikai részletekbe kötött bele az Alkotmánybíróság, így a szabályok pontosításával megteremthetőek a feltételek" - mondta, majd hozzátette: felmérték, a vagyonadó korrekciójára ebben a parlamenti ciklusban már nincs mód. Így a a kieső 50 milliárdos tétel pótlására a lehetséges tartalékokat kell megkeresni, de Bajnai Gordon arra is utalt, hogy újabb megszorító intézkedésekkel lehet csak egyensúlyban tartani a költségvetést.
Ugyanakkor azt is hozzátette: ez nem mentesíti a következő országgyűlést az alól, hogy válasszon a szegényeket sújtó újabb megszorítások, és a tehetősebbeket érintő fokozottabb teherviselés között. "Az én választásom egyértelmű" - mondta Bajnai Gordon.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.