szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Magyarország számára védőhálót jelentene, ha úgynevezett elővigyázatossági hitelmegállapodást kötne az IMF-fel – válaszolta Simor András, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke.

Egy ilyen típusú hitelnek, amíg azt nem hívja le az ország, csak rendelkezésre állási díja van, ami nem jelentős összeg – mondta a jegybank elnöke. Simor András, a kamatdöntés hátterét elemezve kifejtette: az elmúlt egy hónap alatt hullámzott Magyarország kockázati megítélése. Azt követően, hogy a nemzetgazdasági miniszter, majd a miniszterelnök is megerősítette, hogy a jövő évi államháztartási hiányt 3 százalék alatt kívánja meghatározni a kormány, az ország kockázati felára visszaállt a hónap elején mért szintre – tette hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Világ

Megbüntetnek-e minket a Simor-affér miatt?

Egyelőre nem tudni, indul-e uniós eljárás hazánk ellen az MNB-elnök fizetésének csökkentése miatt, de akad, aki szerint akár milliárdos büntetésre is számíthatunk, mások szerint viszont az ügy el sem juthat az Európai Bíróságig.

ecoline.hu Gazdaság

Simor: érthető a szakítás az IMF-fel

Bár elveszítettünk egy fontos védőhálót, a gazdasági függetlenségre való törekvés jogos, így érthető az IMF tárgyalások megszakítása – véli Simor András, a Magyar Nemzeti Bank elnöke.

MTI Gazdaság

Simor: fenntartható növekedés kell az ERM-2-höz

Magyarország számára az lenne a legjobb, ha akkor csatlakozna az euró bevezetését megelőző ERM-2 árfolyammechanizmushoz, amikor a gazdaság már biztosan fenntartható pályán van – fejtette ki a Magyar Nemzeti Bank elnöke az ausztriai Alpbachban rendezett gazdasági fórumon. A banknak ezen az álláspontján a válság sem változtatott – mondta Simor András.

MTI Gazdaság

Brüsszel perrel fenyegeti a kormányt Simor fizetése miatt

Az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Főigazgatósága felszólította a magyar kormányt, hogy módosítsa a Simor András fizetéséről rendelkező új törvényt − írta az Index hírportál. A kormánynak egy hónapja van a reagálásra, utána a főigazgatóság kéri az Európai Bizottságot, hogy indítsa el az úgynevezett jogsértési eljárást Magyarország ellen az uniós szerződések megszegéséért.