OECD: Magyarországon korán mennek nyugdíjba az emberek

Magyarország egyike azoknak az OECD-országoknak, ahol az emberek a legkorábban mennek nyugdíjba - derül ki abból az összeállításból, amelyet a fejlett ipari országokat tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) szakértői mutattak be csütörtökön Párizsban.

  • MTI MTI
OECD: Magyarországon korán mennek nyugdíjba az emberek

Az elemzés szerint Magyarországon a férfiak ténylegesen többnyire 60 éves korban, a nők 58,9 éves korban kerülnek ki a munkaerőpiacról, ennél korábban csak a szlovákok, a belgák, a franciák, az osztrákok és a luxembourgiak mennek nyugdíjba.

A skála csúcsán a mexikóiak állnak: ebben az országban a férfiak 72,2 éves korban, a nők 69,5 éves korban hagynak fel a munkával, őket követik a dél-koreaiak, izlandiak és a japánok.

Az OECD-országok átlaga a férfiaknál 63,6, a nőknél 62,4 esztendő. Az átlagos nyugdíjkorhatár 65 év az OECD-államokban, de legtöbb országban az emberek általában a hivatalos nyugdíjkorhatár elérése előtt vonulnak nyugállományba.

Magyarország az idősebb korosztály foglalkoztatását tekintve is meglehetősen kilóg az OECD-országok sorából: miközben a legtöbb országban növekedett az elmúlt évtizedekben az 50-64 éves korosztály foglalkoztatása, Magyarországon csökkent.

Az OECD országokban ez az arány 65 százalékra emelkedett 2008-ban az 1970. évi 57 százalékról, Magyarországon 49 százalékra esett 57 százalékról. Magyarország ezzel többek között Lengyelországgal, Törökországgal, Görögországgal és Franciaországgal jár hasonló cipőben.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.