Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Ősszel több erőmű jó eséllyel nem lesz képes elindítani hőtermelését bizonyos jogszabályi hiányosságok miatt. Egyes társaságok csak tartalékaik felélésével tudják biztosítani működésüket – erről ír a hétfői Világgazdaság és Napi Gazdaság is.
A Világgazdaság szerint nem segített érdemben a magyarországi távhőtermelőkön az a két intézkedés, amelyeket az állam azért hozott, hogy javítsa a piaci viszonyok között megélni kényszerülő társaságok gazdálkodási feltételeit. A lap úgy tudja: késve születik meg a harmadik döntés is, amelytől a szakma megoldást remél, emiatt lehet bajban ősszel több erőmű.
A Világgazdaság azt írja: például a debreceni, a tatai és a mosonmagyaróvári fűtőmű számára is több mint kérdéses, érdemes-e hőt termelniük.
A Napi Gazdaság cikke szerint elsősorban a kapcsoltan hőt és áramot termelő, illetve értékesítő társaságok kerültek bajba, közülük is azok, amelyek önkormányzati tulajdonban vannak és még nem térült beruházást hajtottak korábban végre. Ilyen helyzetben lehet egyebek mellett a kecskeméti és a komlói cég.
Tatán már csőd fenyegeti a távhőszolgáltatást, az ottani önkormányzati társaság bankja befagyaszthatja a cég számláját.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.