Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A kormány béremelést vár el a cégektől, miközben azok bércsökkentést, sőt leépítéseket terveznek jövőre. A kormány elvárásait a romló gazdasági kilátások mellett irreálisnak látják.
A cégek többsége jövőre nem béremelést, hanem bércsökkentést tervez, sőt a drasztikus minimálbér-emelés miatt több vállalkozás is leépítésre készül – derül ki a Fizetésemelés 2012 című felmérés részadataiból. A kormány eközben 5 százalékos béremelést kérne a vállalkozásoktól, illetve azt, hogy kompenzálják azokat a munkavállalókat, akik veszítenek az adójóváírás kivezetése, illetve az egészségügyi járulékemelés miatt.
A Fizetésemelés 2012 felmérést végző cégek arra keresik a választ, hogy a gazdálkodó szervezetek 2012-re milyen változásokat várnak, és számolnak-e a fizetések és a béren kívüli juttatások emelésével. A felméréshez szeptember 30-ig szolgáltathat adatot bármelyik cég, de az már az eddigi válaszok alapján is látszik, vállalatmérettől és szektortól függetlenül, hogy túlnyomó többségben vannak azok a munkáltatók, akik kifejezetten romló vagy legfeljebb stagnáló gazdasági kilátással számolnak. A cégek idei helyzete sem túl biztató, ezt mutatják a gazdasági társaságok vezetőinek és HR-eseinek eddigi válaszai.
A kormány által várt bérkompenzáció a jelenlegi gazdasági helyzetben sokaknak irreális lehetőség – állítja Dara Péter, a kutatást végző Devise Hungary ügyvezető igazgatója. Márpedig a bejelentett – a személyi jövedelemadózást, a járulékterheket illető – változások az RSM DTM Hungary adótanácsadó cég számításai szerint azt eredményezik, hogy a gyermektelen és az 1 gyermekes munkavállalóknál 200 ezer forintos bruttó havi fizetés alatt, míg a 2 gyermekeseknél 150 ezer forintos limit felett mintegy 10 százalékos béremelésre lenne szükség (utóbbiaknál 150 ezer forint alatt 5,48 százalékos emelés is elegendő) a jövedelmek reálértékének megőrzéséhez.
A felmérésben azt jelezték a résztvevők, hogy leginkább a szervezet gazdasági helyzete a befolyásoló tényező a béremelés tekintetében. Márpedig a részadatok alapján alig 10 százalék felett van azon munkáltatók száma, amelyeknél az idei évi célok a tervek felett teljesülnek.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok Klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.