Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Ami Olaszországban nem sikerült, azt az Egyesült Államokban valósította meg a Fiat: a torinói csoport előzetes megállapodást írt alá az amerikai autóipari szakszervezettel, és ez szárnyakat adott a Fiat-részvényeknek.
Egy hónap alatt tető alá hozta a szakszervezetekkel való megállapodást a Fiat-Chrysler vezérigazgatója, Sergio Marchionne. Szeptember közepén még beszélőviszonyban sem volt az amerikai Autóipari Dolgozók Szakszervezetét vezető Bob Kinggel, most viszont megszületett a Fiatnak a milánói tőzsdén szárnyakat adó szerződés. A torinói csoport részvényeinek értéke az aláírás után 7,7 százalékkal emelkedett.
A Fiat 2009-ben szállt be a csődbe ment amerikai autógyárba, amelyben a kezdeti húszról részesedése mára 53,5 százalékra emelkedett. Marchionne kezdetben az amerikai szakszervezetekkel való sikeres párbeszédet szembeállította a szerinte csak feszültséget gerjesztő olasz érdekképviseletekkel; idén szeptemberben azonban ugyanezzel vádolta meg a 113 ezer amerikai autóipari munkást képviselő Autóipari Dolgozók Szakszervezetét is.
Az Autóipari Dolgozók Szakszervezete és a Chrysler között megkötött négyéves megállapodásban az szerepel, hogy 2015-ig a gyár dolgozóinak kezdőfizetése a jelenlegi 14 dolláros órabérről 19,28 dollárra emelkedik. Teljesítménytől függően a munkások évi 1000-3500 dollár egyszeri prémiumban részesülnek, viszont lemondtak a béremelésről. A Fiat 4,5 milliárd dollárt fektet be a Chryslerbe és 2015-ig 2100 új munkahelyet teremt. A szerződésről a Chryslernél dolgozó 26 ezer szakszervezeti tagnak még szavazni kell, az eredmény szakértők szerint nem kétséges.
"Amerikában sikerült az, amit a Fiat Olaszországban meg sem kísérel: Marchionne csak az óceán túloldalán fektet be" - reagált Maurizio Landini, a radikális Fiom olasz nehézipari szakszervezet főtitkára. Megerősítette, hogy október 21-én a Fiom országos sztrájkot hirdet a Fiat "hazaáruló politikája ellen".
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település található Magyarországon. Játsszon velünk!
Megdöbbentő részletek derülnek ki a kép történetét felkutató tanulmányából.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.