Lefelé csúszott a forint

A múlt hét vége óta kialakult szűk sávhoz képest gyengült a forint árfolyama szerda délutánra: az eurót délután négy órakor 292,25 forinton jegyezték a bankközi devizakereskedelemben a délelőtti 289,85 forintos és a kedd délutáni 289,51 forintos jegyzéssel szemben.

  • MTI MTI
Lefelé csúszott a forint

A forint árfolyama különösebb befolyásoló tényezők híján, gyenge forgalomban szűk sávban ingadozott az elmúlt napokban, szerdán azonban az előző délutáni árfolyamhoz képest egy százalékkal gyengült. A forint az elmúlt hét elején még 294-es, két hete pedig 298 forintos eurójegyzés felett állt. Az év eleji 324 forint feletti árfolyamhoz képest mostanra több mint tíz százalékkal erősödött.

Elemzők szerint a forint árfolyama csak az IMF/EU-megállapodásról folyó tárgyalások kedvező alakulására utaló híreknek köszönhetően mozdulhat el tartósan és jelentős mértékben a 290 forintos euró jegyzés alá. Az euróövezeti válságrendezés befektetői kockázatvállalási hajlandóságot javító következményeit a piacok már jórészt diszkontálták.

Az IMF budapesti képviseletének vezetője, Iryna Ivaschenko szerdán a Reuters hírügynökségnek cáfolta azokat a magyar sajtóértesüléseket, miszerint április közepén IMF-küldöttség érkezne az országba és májusban megkezdődnének a tárgyalások a készenléti hitelről.

A svájci frankot 242,37 forinton jegyezték szerdán délután a kedd délutáni 240,10 forint után. A dollár jegyzése 221,42 forint az előző délutáni 218,91 forinttal szemben, a japán jent pedig szerdán délután 2,6387 forinton jegyezték az előző délutáni 2,6174 forint után.

A térségbeli devizák árfolyama is gyengült szerdán: míg a forint egy százalékkal, a lengyel zloty 0,85 százalékkal, a cseh korona pedig 1,11 százalékkal esett.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?