Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A világ top 500 vállalatából 490-nek vannak befektetései Kínában, s ezek összesen 1.600 kutató-fejlesztő, illetve regionális központot hoztak létre - hangzott el egy pekingi fórumon pénteken.
A nagy multinacionális vállalatok az 1970-es évek vége - a kínai nyitás és reform politikájának kezdete - óta vannak jelen Kínában, és egyre fontosabb szerepet játszanak a nemzetgazdaság fejlődésében - hangoztatta Kao Hu-cseng (Gai Hucheng) kereskedelmi miniszterhelyettes a szakmai konferencián.
Hozzátette, a külföldi tulajdonú cégek ebben az időszakban jelentős haszonhoz, nyereséghez jutottak a hatalmas piacon. Eladásaik értéke csak 2010-ben meghaladta a 33 trillió jüant (5,24 trillió dollárt), s sokuk számára Kína vált a fő bevételi forrássá a nemzetközi pénzügyi válság időszakában.
Eközben Kína ugyancsak fokozta beruházásait a világ különböző pontjain - mutatott rá a minisztériumi vezető, ismertetése szerint 2011 végére az ország cégei külföldi működőtőke-befektetéseinek összege elérte a 380 milliárd dollárt.
Tavaly összesen 178 országban, illetve területen több mint 18 ezer kínai alapítású vállalatot tartottak nyilván, mintegy 1,6 trillió dolláros vagyoni értékkel.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.