Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Kína után a világ második legnagyobb napenergia-piacává válhat az év végére Japán, miután egy új támogatási koncepciónak köszönheőten, az előzetes kapacitásbővítési prognózis két-háromszorosára van kilátás.
A napenergia-termelés 2013-ban 6,1-9,4 gigawattal nőhet, ami jelentősen meghaladja a korábbi, 3,2-4 gigawattos kapacitásbővítésre vonatkozó előrejelzést - írta meg a Bloomberg New Energy Finance. Japán bő fél éve indította el a szél-, és napenergia kihasználást ösztönző támogatási programokat, miután az ország a fukusimai atombaleset következméenyeit - köztük a leállított atomerőművek miatt jelentkező komoly áramtermelői hiányt is.
Japán villamos energia ellátását Fukusima előtt is nagyrészt importból oldották meg, a nukleáris energia korábban éppen azt az utat jelölre ki - a maga 30 százalékos fogyasztói igénykielégítő képességével - hogy a függés tompítható. Ám jelenleg egyáltalán nem biztos, hogy a leállított reaktorok a közeljövőben vagy bármikor is újra termelésre foghatók lesznek, miután olyan biztonsági előírások léptek érvénybe, melynek az egyébként ép reaktorok egyike sem tud jelenleg megfelelni.
A megújuló energiás befektetésösztönző programnak köszönhetően az ország a jelenelgi negyedik helyéről a világ második legnagyobb napenergia-termelőjévé léphet elő. A programban a napkollektor-telepek méretétől függően 10, illetve 20 évig garantált áron (kWh-ként 42 jenért azaz a német termelői ár közel duplájáért! ) veszik át a megtermelt áramot a termelőktől a szigetország energiaszolgátatói. Ez a lépés az energiaéhség mellett az egyébként súlyos gondokkal küzdő napcellagyártók (miat a Sharp, a Kyocera) problémáját is orvosolhatja.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.