Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az idei és a következő év legfontosabb feladata a gazdasági növekedés beindítása, ehhez azonban nem elég a jogszabályok módosítása. Stabilitás és kiszámíthatóság kell, hogy a vállalatok elhiggyék, érdemes befektetni, mert a profitkilátások jók lesznek Magyarországon - mondta Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter csütörtökön Berlinben Magyarországon tevékenykedő német nagyvállalatok képviselőinek.
A berlini magyar nagykövetségen tartott munkaebéden egyebek mellett a Daimler, a Hochtief és a Siemens képviselői vettek részt.
Varga Mihály a találkozón úgy fogalmazott: "az elmúlt három év talán nem volt hiábavaló", de a sikerre "nincsen teljes körű garancia". "Sok minden függ attól, hogy mi történik Európában, és a stabilizációs eredmények nagyon hamar el fognak tűnni, ha nincs a gazdaságban növekedés" – tette hozzá.
A növekedés beindítása azonban "egyedül nem megy" – emelte ki a miniszter, aki partnerséget ajánlott a Magyarországon működő német cégeknek.
Varga Mihály azt mondta: a 2010-es kormányváltáskor "a magyar gazdaság helyzete nagyjából a görögökéhez volt hasonlítható". Az államháztartási hiány hét százalék felett volt, az államadósság pedig 83 százalékon, és az aktív népesség 55 százaléka dolgozott, holott az uniós átlag 65 százalék. Az új gazdaságpolitika hatására azonban a hiány az utóbbi két évben már 3 százalék alatt volt, az államadósság növekedésének folyamata megállt és megfordult, jelentősen csökkent a devizakitettség, az országkockázat és a kamatszint, "szerény mértékben" a foglalkoztatottságban is sikerült előrelépni - mondta még a miniszter.
A stabilizáció érdekében a kormány egyebek mellett megváltoztatta az adók közötti arányokat. Ennek "ennél az asztalnál nem mindenki örül" - jegyezte meg Varga Mihály a német nagyvállalati szektor képviselői előtt, hangsúlyozva, hogy a témával kapcsolatban "nyitott a felvetésekre".
Elmondta: a kormány az adórendszerbe kiegészítő elemeket is beépített, mert azt az elvet képviselte, hogy a stabilizációból részt kell vállalnia mindenkinek. Ugyanakkor az országkockázat csökkenése azoknak a vállalkozásoknak is segített, amelyek részt vettek a stabilizációban – állította.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.