Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Két éven belül a Leningrádi, a Kurszki és a Szmolenszki Atomerőmű reaktorai is szeizmológiai védelmet kapnak. A többi atomerőműbe már korábban beépítették az automata földrengésvédelmi rendszert
Oleg Csernyikov, a Roszatom konszernhez tartozó Roszenergoatom termelési és üzemeltetési igazgatójának első helyettese az atomenergiainfo beszámolója szerint egy orosz regionális fórumon beszélt arról, hogy e három létesítményen kívül már minden oroszországi atomerőművet felszereltek efféle technológiával.
A védelmi rendszer lényege, hogy a földmozgások esetén automatikusan leállítja a reaktort, és öt-tíz napon keresztül „elszigetelt üzemmódban” is képes kontroll alatt tartani és "életben tartani" az atomerőművet. Az oroszországi atomerőműveket üzemeltető Roszenergoatom a fukusimai atomerőművi katasztrófa után sok rövidtávú intézkedéssel növelte a reaktorok biztonságát, most pedig egy hasonló, középtávú program megvalósításába kezdenek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
Elsőként a nyugati nagyhatalmak közül.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?