Nagy eséllyel lesz egy újabb Erzsébet híd az országban

Mégpedig Békéscsabán, ahol a közelmúltban megépült a megye első ferdekábeles hídja. A 360 méter hosszú híd nevére 22 ezren szavaztak az interneten, közülük minden második az Erzsébet hídra kattintott. A találó elnevezésre még a közgyűlésnek, a nemzeti fejlesztési miniszternek és a földrajzinév-bizottságnak is rá kell bólintania.

  • MTI MTI
Nagy eséllyel lesz egy újabb Erzsébet híd az országban

Az Erzsébet híd nevet javasolta az Orosházi úti felüljárónak csütörtökön a békéscsabai közgyűlés.

Korábban Ferenczi Attila (Fidesz) tanácsnok kezdeményezte, hogy a felüljárót Erzsébet, Munkácsy Mihály vagy Szent László hídnak nevezzék el, a lehetséges névváltozatok közül pedig a lakosság interneten keresztül szavazhasson.

A kezdeményezésre mintegy 22 ezer szavazat érkezett, csaknem 11 ezren szavaztak az Erzsébet híd névre. Második helyen a Munkácsy Mihály (4941 szavazat), harmadikon a Szent László (2619 szavazat) híd végzett.

Nemzeti Infrastruktúra-fejlesztő Zrt.

A híd nevének megállapítására - a közgyűlési döntés után - a nemzeti fejlesztési miniszter tehet javaslatot, az elnevezést a hatáskörrel rendelkező földrajzinév-bizottság állapíthatja meg, amelyet ezután felvezetnek a földrajzinévtárba - olvasható a határozati javaslatban.

A felújított, kétszer kétsávos felüljárót tavaly decemberben adták át. Az 5,85 milliárd forintból megvalósított felüljáróhoz a beruházás összegét 85 százalékban európai uniós, 15 százalékban kormányzati forrásból biztosították.

Békés megye első ferdekábeles hídja 360 méter hosszú, 15 vasúti vágányt hidal át.

 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.