Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Vlagyimir Putyin orosz elnök tavaly 8 millió 891 ezer rubelt (folyó árfolyamon csaknem 37 millió forintot), azaz havi 741 ezer rubelt (több, mint 3 millió forintot) keresett - derült ki a Kreml hivatalos honlapján pénteken közölt adatokból.
Putyin jövedelem-, kiadás- és vagyonbevallásából származó számok szerint Putyin 2015-ben 1 millió 241 ezer rubellel (több mint 5 millió forinttal) keresett többet, mint egy évvel korábban. Az elnök tulajdonában van egy 1500 négyzetméteres telek, egy 77 négyzetméteres lakás és egy 18 négyzetméteres garázs. Emellett egy 153,7 négyzetméteres lakást és egy 18 négyzetméteres garázsparkoló helyet is használ.
Putyin minden ingatlanja Oroszországban található. Ezeket a 2013-as bevallásában is feltűntette.
A közlemény szerint az elnök két ritka old timer Volga gépkocsival (egy GAZ M21-es és egy GAZ M21-R típusúval) és egy Niva terepjáróval, valamint egy Szkif utánfutóval rendelkezik.
2013-ban Vlagyimir Putyin 3 672 208 rubelt keresett, vagyis a jövedelme 2014-ben több mint duplájára nőtt. Ennek oka, hogy annak az évnek az áprilisában elrendelte az elnöki és a kormányfői fizetés 265 százalékra való felemelését. Az államfő és a miniszterelnök jövedelme addig elmaradt a beosztottjaik fizetésétől.
Az orosz kormányban a legmagasabb jövedelemre, 455 millió 579,6 ezer rubelre (több mint 1 milliárd 891 millió forintra) Mihail Abizov nyílt kormányzásért felelős miniszter tett szert, aki egyben az erőműveket építő E4 holding igazgatótanácsának elnöke. Egy évvel korábban bevallásában ennek kevesebb, mint a fele, "csak" 222 millió rubel szerepelt.
Abizov tavaly csaknem 52-szer akkora jövedelemre tett szerint, mint Dmitrij Medvegyev, aki 8,77 millió rubelt (36,4 millió forintot) könyvelt el.
2015-ben Jurij Trutnyov miniszterelnök-helyettes 153,8 millió rubelt (több, mint 638 millió forintot), Gyenyisz Manturov az ipari kereskedelem tárcájának vezetője 144,7 millió rubelt (több, mint 600 millió forintot), Igor Suvalov, a kormányfő első helyettese pedig 97,2 millió rubelt (több, mint 40 millió forintot) könyvelt el jövedelemként. A legvékonyabb Nyikolaj Nyikiforov távközlési és tömegkommunikáció-ügyi miniszter éves fizetési borítékja volt, 5,79 millió rubellel (körülbelül 20 millió forinttal).
A Kreml apparátusában a legtöbbet Vjacseszlav Volonyin elnöki kabinetfőnök-helyettes kereste, 87,1millió rubelt (több, mint 361 millió forintot).
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
Arról is beszélt, ha szemmel lehetne ölni, Brüsszelben egy sortűzzel elintézték volna.
A kormánypárt támogatottsága pedig mélyponton van.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A volt vezérkari főnök azt mondta, jobb lenne, ha például a kézigránát-baleset miatt elrendelt vizsgálat eredményét tennék közzé végre.
A légitársaság szerint még este tíz óra előtt újra felszállhatnak.