Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Jelentős összeget követel egymástól bíróság előtt az RTL és a csoport volt magyarországi vezetője, Dirk Gerkens, aki jelenleg a TV2-t irányítja – értesült a Népszabadság.
Közel egymillió euróra perelte be az RTL-csoportot a TV2 jelenlegi vezérigazgatója, Dirk Gerkens, mert szerinte tavaly diszkriminatív módon mentették fel a posztjáról – tudta meg a Népszabadság. A lap szerint Gerkens a kirúgása miatt elmaradt munkabérét és járandóságait követeli az RTL-től, az összeg 310 millió forintra rúghat.
Az RTL viszont szintén egymillió eurós viszontkeresetet nyújtott be Gerkensszel szemben, mert a cég szerint a volt vezér több ponton is megsértette a munkaszerződésében foglalt kötelezettségeit – tette hozzá a beszámoló. Azt kifogásolják például, hogy Dirk Gerkens olyan költségeket is elszámolt, amelyeket a szerződése alapján nem tehetett volna meg.
Az érintettek a lapnak annyit mondtak, hogy folyamatban lévő bírósági ügyről nem áll módjukban nyilatkozni.
A Népszabadság felidézte, hogy a német tévétársaság 14 év után tavaly márciusban vált meg Gerkenstől, akinek határozott idejű szerződése volt, és még évek lehettek hátra a megbízásából. A lap szerint arról, hogy pontosan miért kellett mennie, ellentmondásos információk jelentek meg.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.