Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az orosz kormány úgy döntött, hogy 2016-tól 2020-ig több mint 25 milliárd dollárt költ a hadsereg felfegyverzésére új típusú fegyverekkel, a hadiflotta megerősítésére, az orosz védelmi-ipari létesítmények fejlesztésére.
Oroszország 1,67 ezer milliárd rubelt (mintegy 25,33 milliárd dollárt) fordít 2016-tól 2020-ig "védelmi-ipari komplexumának" fejlesztésére, amivel csaknem megduplázhatja hadiipari termelését – jelentette ki a hétfői moszkvai kormányülésen Dmitrij Rogozin orosz miniszterelnök-helyettes.
Rogozin szerint az új állami programról múlt héten határozott a kormány.
"Új típusú fegyverekkel szereljük most fel az egész hadsereget, a fegyveres erőket, a hadiflottát" – mondta Dmitrij Medvegyev kormányfő a helyetteseivel folytatott hétfői megbeszélésén.
Moszkva ezt az egész világon versenyképes szinten szeretné megoldani, és Oroszország meg kívánja őrizni pozícióját a globális fegyverpiacon – mondta Medvegyev. A világ legnagyobb fegyverexportőre az Egyesült Államok, a második helyen Oroszország, a harmadikon Kína áll.
Rogozin korábbi nyilatkozata szerint az orosz hadiipari termelés 2015-ben 13 százalékkal nőtt, a katonai rendeltetésű export értéke a tavalyi évben elérte a 14,5 milliárd dollárt, túlszárnyalva a kormányzati terveket. Januárban azt is bejelentette a miniszterelnök-helyettes, hogy Oroszország csökkenti kiadásait a szektor nem prioritásként kezelt területein.
Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz haderő és a hadiipar vezetőivel május 10-én folytatott megbeszélésén megfogalmazta azt az igényt, hogy az orosz hadsereg és flotta átfegyverzése 2016 végére elérje az 50 százalékos szintet. Az orosz elnök szerint a korszerű fegyverekkel és haditechnikával való felszereltség jelenleg 47,2 százalékos, a három évvel ezelőtti 30 százalékkal szemben.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama, a befektetők az elmúlt 15 céges jelentésből 13-ra negatívan reagáltak. A magyar gyökerű légitársaság életét a háborúk és az olajárak sem könnyítették meg, de a mélyrepülésben a menedzsment is szerepet játszott Bukta Gábor, a Concorde elemzője szerint.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A Tisza Párt elnöke szerint pár hónap alatt összeomlott a költségvetés.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.
A 15 év után leköszönő Máté Gábort váltja.