Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Több százmillió forintot költött el az állam egy cégre, amely végül semmit nem csinált, most pedig kiüresítik.
Szinte minden feladatot máshova helyez át a kormány a Központi Adatgyűjtő és Feldolgozó Zrt.-től – írta meg az Index. Aki még soha nem hallott erről a cégről, annak nincs miért szégyellnie magát: a kormány úgy hozta létre még tavaly, hogy azóta sem csinált semmit, hiába költöttek rá több százmillió forintot. És az, hogy nem csinált semmit, nem újságírói túlzás: a tevékenység megkezdésének határidejét folyamatosan tologatták, még mostanra sincsen meg minden engedélyük, bár elvileg októbertől már így is működnie kéne.
Az állami tulajdonú céget közel 3 milliárd forinttal hozták létre. 2015-ben 427 millió forint veszteséget termelt, ami nem is csoda: irodákat béreltek, fizettek a könyvelésért, szoftverekért, és külső szakértőkre is 40 milliót költöttek, miközben érdemi munka nem folyt. 17 dolgozót vettek fel, közülük tíz vezető volt, a bérköltségekre 200 millió forint ment el.
Hogy pontosan mi lett volna ennek a cégnek a feladata, soha nem derült ki. Eredendően úgy tervezték, hogy a Lázár János vezette Miniszterelnökség energetikai terveinek egyik központi irányítója lesz, hivatalosan a rezsicsökkentés fenntarthatóságára hozták létre. Ami híresztelést csak felvetődött a végleges feladatukról, azt a már meglévő Energiahivatal mind el tudta végezni, ezért is vetették fel többen, hogy a Miniszterelnökség legfőbb célja annyi volt vele: ők legyenek ott az energiaügyek középpontjában, ne a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium. Az Index most arról ír: Lázárék és Seszták Miklós fejlesztési miniszter harca Seszták győzelmével zárult e téren, a KAF-ot is át kellett adni az NFM-nek. Most pedig a fejlesztési tárca igyekszik megszüntetni a fölösleges párhuzamosságokat.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
A független kutatók a Tisza egyre tetemesebb előnyét mérik a Fidesszel szemben, a szakma kormánypárti része élesen bírálja őket ezért. Magyarék azonban hiába vezetnek egyelőre, sok idő van még a válaasztásokig.
A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
Csak a magyarok kisebbsége minősíti magát bal- vagy jobboldalinak – derül ki a Medián júniusi kutatásából.
„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek” – írja.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".