Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Az Európai Unió volt a világ legnagyobb gyógyszerexportőre tavaly – derül ki az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat keddi közléséből.
Az Eurostat adatai szerint 2016-ban az Európai Unióból exportálták a legtöbb gyógyhatású és gyógyszerkészítményt, 144 milliárd euró értékben, míg az EU hasonló importja 75 milliárd eurót tett ki.
Az EU után Svájc a világ második legnagyobb gyógyszerexportőre, évi 65 milliárd euróval, utána következik az Egyesült Államok 47 millió euróval. A gyógyszerimport terén az Egyesült Államok vezeti a listát 87 milliárd euróval, második az EU 75 milliárd euróval, majd Svájc következik 23 millió euróval.
Az EU-ból exportált gyógyhatású és gyógyszerkészítmények legnagyobb része (34 százaléka) az Egyesült Államokba kerül, 11 százalékát Svájcban, 6-6 százalékát Kínában és Japánban, míg 4 százalékát Oroszországban értékesítik.
Az EU tagállamai által importált gyógyszerkészítmények legnagyobb hányada, 42 százaléka az Egyesült Államokból származott tavaly, míg 35 százaléka Svájcból, az összes többi ország kevesebb mint 4 százalékos arányban exportált az EU-ba 2016-ban.
Az EU tagállamai közül Németország részesedése a legnagyobb az EU-n kívüli gyógyszerexportban (25 százalék), utána Belgium (13 százalék), az Egyesült Királyság (13 százalék), majd Franciaország és Írország (egyaránt 10 százalék) következett.
Az EU-n kívülről behozott gyógyhatású és gyógyszerkészítmények legnagyobb része, 19 százaléka Belgiumba került, 16 százalékát Németország, 11 százalékát az Egyesült Királyság importálta 2016-ban.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Nincs egy kézben az állami vagyon, nagy a veszélye, hogy széthordják – figyelmeztet Mihályi Péter közgazdász, az MTA levelező tagja, aki szerint az állam rendszerint a piaci árnál olcsóbban ad el és drágábban vásárol.
Az atomerőműben súlyos a kár, de sugárveszély egyelőre nincs. Akkor minden rendben? Egyáltalán nem.
A leváltott miniszter halála lassított felvételként mutatja az orosz elit körében kibontakozó válságot.
Egy sárkányszörfös nagyon jókor volt jó helyen.
Pontosan úgy működik, mint a légvédelmi rendszerek.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.