Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
2016 augusztus vége és az idei utolsó nyári hónap záródátuma között 563-ról 300-ra csökkent a miniszteri és államtitkári kabinetekben foglalkoztatott főállású tisztségviselők, szakértők és egyéb alkalmazottak létszáma – Franciaországban.
2012-ben a bürokrácia radikális leépítését ígérte hivatalba lépések az előző szocialista kormány is Franciaországban. De végül csak egy kormányfői ajánlásra futotta, amelyet a tárcavezetők nem voltak kötelesek végrehajtani. Nőtt is a létszám a miniszterek és az államtitkárok irodáiban. De a májusban megválasztott Emmanuel Macron elnök valóban beváltotta a kampányban tett ígéretét. Hivatalba lépése után pár nappal aláírta a kötelező érvényű elnöki rendeletet a miniszteri és államtitkársági apparátusok radikális létszámcsökkentéséről. Ezt az ukázt gyorsan konkretizálta Eduard Philippe kormányfő, és a legfrissebb adatok jelentős megtakarítást jeleznek. A miniszterek kabinetje maximum tíz, különleges státuszú hivatalnokot, szakértőt alkalmazhat. Az ún. delegált miniszterek, a mi fogalmaink szerint államtitkárok, nyolcat, míg a francia államtitkárok, magyar normák szerint helyettes államtitkárok, legfeljebb ötöt- írja a Le Figaro.
Radikálisan csökkenteni kellett a sofőrök, titkárnők, biztonsági emberek számát is. A hivatásos gépkocsivezetők állománya húsz százalékkal csökkent, hasonlóan, bár némileg kisebb mértékben a titkárnők aránya is. A biztonsági személyzetet, tekintve a terrorfenyegetésre, nem vágták meg ennyire. A miniszteri és államtitkári hivatalokat érintő létszámleépítés következtében az intézmények bérköltsége 18 százalékkal csökkent. Franciaországot, a nemzetközi és főleg az angolszász sajtó, a világ egyik legbürokratikusabb országának tartja, ahol iszonyatosan túlduzzasztott az adófizetők pénzéből élő alkalmazotti állomány. Ebben, összevetve Új-Zélanddal, Kanadával vagy Ausztráliával, netán Hollandiával, sok az igazság.
Franciaország hatvanmilliós ország, a világ egyik gazdasági nagyhatalma, az eurózóna második legnagyobb gazdasága. Mégis képes csökkenteni a bürokráciát és az adófizetők erre szánt pénzét, miközben a Franciaországhoz semmilyen szinten nem mérhető, de még a közép-európai versenytársakhoz képest is csak nagyon szerény gazdasági mutatókat produkáló Magyarországon csillagászati tempóban nőnek az államapparátus költségei.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?