Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Egy észak-karolinai bank a vevő, amely több mint 20 becsődölt bankot vett már meg.
A First Citizens Bank & Trust Company banki holding vásárolja meg a csődbe ment Silicon Valley Bankot (SVB) annak összes betétjével és hitelével – jelentette be az amerikai szövetségi betétbiztosítási társaság (FDIC). A közlemény szerint azt követően, hogy a Silicon Valley Bank csődje után a betétesek védelme érdekében létrehozták a Silicon Valley Bridge Bankot, annak 17 fiókja hétfőn már a First Citizens Bank & Trust Company tulajdonaként nyit ki.
„A tranzakció magában foglalta a Silicon Valley Bridge Bank mintegy 72 milliárd dollárnyi eszközének a megvásárlását 16,5 milliárd dolláros kedvezménnyel” – közölte az FDIC. E mellett közel 90 milliárd dollárnyi értékpapír és egyéb vagyon marad csődgondnokságban.
Március 10-én, a csőd bejelentésekor az SVB körülbelül 167 milliárd dollár összvagyonnal és nagyjából 119 milliárd dollárnyi betéttel rendelkezett. Az FDIC becslése szerint a csőd költsége a betétbiztosítási alap számára körülbelül 20 milliárd dollár, amit később értékesíthet. Az SVB betétesek automatikusan a felvásárló bank betéteseivé váltak, és a betéteket a biztosítási limit erejéig továbbra is az FDIC biztosítja.
A First Citizens az Egyesült Államok 30. legnagyobb bankja, de tapasztalt felvásárlóról van szó: több mint húsz, az SVB-hez hasonlóan bajba került bankot vásárolt már fel 2009 óta – jegyzi meg a Portfolio.
Idén március 10-én jelentették be a Silicon Valley Bank csődjét, amely az Egyesült Államok 16. legnagyobb, technológiai és kockázatitőke-cégeket kiszolgáló bankja volt. Ez volt a legnagyobb amerikai hitelintézeti csőd a 2008-as pénzügyi válság óta, bővebben ebben a cikkben írtunk róla:
Bedőlt egy neves amerikai bank, és esik a forint - mi történt?
A 2008-as nagy gazdasági válság óta nem látott bankcsőd rengette meg az USA-t, és egyre többen teszik fel a kérdést, hogy csak az első eldőlő dominó volt-e a Silicon Valley Bank összeomlása. A múlt pénteken bedőlt Silicon Valley Bankot (SVB) 1983-ban alapították kifejezetten azzal a céllal, hogy olyan cégekből toborozzák ügyfeleiket, amelyekbe kockázatitőke-társaságok fektetnek összegeket.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.