Az utolsó Malév-gép akciósan eladó
 

Az utolsó Malév-gép akciósan eladó

Háromszázmillió forintos irányáron újból eladásra kínálja a Malév felszámolója a csődbe ment légitársaság utolsó, Bombardier márkájú gépét és egyéb alkatrészeket – írta a Világgazdaság.

MTI MTI


Merkel: Görögország maradjon az euróövezetben
 

Merkel: Görögország maradjon az euróövezetben

Angela Merkel német kancellár a görög államadósság-válság kezeléséről szóló tárgyalások felgyorsítását, Barack Obama amerikai elnök pedig a válságkezeléshez szükséges nehéz döntések meghozatalát sürgette az athéni vezetéstől hétfőn a legfejlettebb iparú országokat összefogó G7 csoport vezetőinek németországi találkozója után.

MTI MTI

Rogán kegyelt cégei 50 milliárdot szakíthattak
 

Rogán kegyelt cégei 50 milliárdot szakíthattak

A Magyar Nemzet szerint egy év alatt kereshettek 50 milliárd forintot a letelepedési kötvényt áruló, többségükben offshore társaságok, amelyeket csak a Rogán Antal vezette gazdasági bizottság jelölhet ki.

hvg.hu hvg.hu

Magyarországon kéne élnie? Ebből a kvízből megtudhatja
 

Magyarországon kéne élnie? Ebből a kvízből megtudhatja

Aránylag komoly kvízt állított össze a Washington Post arról, hogy ideális esetben melyik országban kellene élnünk. Bár a tesztet amerikaiaknak írták, magyarként is érdekes végigcsinálni – főleg, hogy a lehetséges célországok között hazánk is ott van. Elvileg tehát kideríthetjük, Magyarországon kellene-e élnünk.

hvg.hu hvg.hu

Rétvári egy másik mozit néz a szegénységről
 

Rétvári egy másik mozit néz a szegénységről

Több mint 200 ezerrel kevesebben vannak, akik ki vannak téve a szegénység kockázatának az Emmi államtitkára szerint. Azok az adatok, amik arról árulkodnak, hogy mekkora probléma a szegénység Magyarországon, nem szerepelnek a nyilatkozatban.

MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu

Romániában már szinte be is vezették az eurót?
 

Romániában már szinte be is vezették az eurót?

Úgy néz ki, hogy Romániában nem jelentene nagy változást – legalábbis a lakosság számára –, ha bevezetnék az eurót: már jó ideje gyakorlatilag "hivatalos" pénznem ugyanis a közös valuta, a termékek és javak árát rendszerint az egységes európai fizetőeszközben is kifejezik, illetve az árak alakulása nagyban függ a lej/euró árfolyam alakulásától, ugyanakkor a legtöbb gazdasági szektor inkább az eurótól függ, mint a lejtől.

hvg.hu hvg.hu