Megnyílt a mexikói olajpiac
Enrique Pena Nieto mexikói elnök aláírta pénteken az ország olajiparát liberalizáló törvényt.
Enrique Pena Nieto mexikói elnök aláírta pénteken az ország olajiparát liberalizáló törvényt.
Összeegyeztethetetlen a munkavállalók jogaival, hogy az MNV vezérigazgatója azt mondta: a kétmillió forintnál nagyobb jutalmat vagy prémiumot az állami cégeknél vissza kell fizetni - véli a LIGA Szakszervezetek.
Elsősorban a lakossági vásárlások növelték novemberben is a befektetési alapok vagyonát, amely összességében 101 milliárd forinttal, 2,3 százalékkal emelkedett az előző hónaphoz képest.
Felfele módosította az amerikai gazdasági növekedés ütemét a harmadik negyedévben az amerikai kereskedelmi minisztérium.
Jövőre sem esik szét az euróövezet, várhatóan más katasztrófa sem éri, ám így sem lesz könnyű éve 2014-ben - jósolták pénteki előrejelzésükben londoni pénzügyi elemzők.
Kicsit gyengült a forint árfolyama a főbb nemzetközi devizákkal szemben a bankközi devizapiacon péntek délutánról estére.
Kilenc és fél milliárd forint a salgótarjáni önkormányzatnak már megítélt, illetve folyamatban lévő fejlesztésekhez az elmúlt három évben nyújtott központi forrás, így a rendkívüli kormánytámogatásokkal együtt csaknem 13 milliárd forintot kapott az önkormányzat a normatíván felül - jelentette be a város polgármestere.
Adócsalás gyanújával vizsgálatot indítottak a görög hatóságok a Daimler, a BMW és az Opel ellen.
Leminősítette pénteken a Mol adósosztályzatát a Standard & Poor's, elsősorban az INA-részesedéssel kapcsolatos bizonytalanságokkal indokolva a lépést.
Négy külföldi tulajdonú nagybank kivonulásáról beszélt a Hír TV Bruttó című műsorában Matolcsy György jegybankelnök. A műsort pénteken este vetítik, de a televízió honlapján megjelentekből eddig kiderült: a jegybankelnök szerint ez másfél év alatt következik be.
Franciaországban 9 ezer euróra megbírságoltak egy kocsmát, mivel a társadalombiztosítási ügynökség szerint olyan munkát "végeztettek el" a vendégekkel, amit a pincéreknek kellett volna megcsinálniuk. A vendégek saját maguk vitték vissza a pulthoz a poharakat, ez pedig az ügynökség szerint be nem jelentett munkának minősül.
Amíg nem bizonyosodik be, hogy Horváth András valótlanságot állított a NAV-ról és az áfacsalásról, megilleti a közérdekű bejelentőknek járó védelem. Például joga van ahhoz, hogy ne ellene nyomozzanak, hanem az ő bejelentését vizsgálják ki - többek között ez áll abban a közleményben, amelyet közösen adott ki a TASZ, a TI-Magyarország, a K-Monitor és az atlatszo.hu.
Újságírók, politikusok, jogászok és ismerősök neve is szerepel abban a noteszben, amelyet a NAV-botrányt kirobbantó Horváth Andrásnál tartott házkutatás során foglaltak le a rendőrök – írja az Origo. Horváth szerint az abban szereplő emberek nevének semmi köze az adóhivatalban történtekhez.
Tovább erősödött délutánra a forint a bankközi devizapiacon a főbb nemzetközi devizákkal szemben.
Négyszázhúsz milliárd forintot vállal át az önkormányzatoktól az állam. Ez lehetővé teszi, hogy január elsejével a nagyvárosok is tiszta lappal indulhassanak - mondta Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes a veszprémi városházán pénteken, a városi polgármesterrel együtt tartott sajtótájékoztatón.
Bár az előrejelzések valószínűsége igen kicsi, a Saxo Bank elemzői az esetleges legrosszabb szcenáriókat is figyelembe véve tíz igazán vérlázító előrejelzést is megfogalmaztak a jövő évet illetően, ezek azonban nem tükrözik a pénzintézet hivatalos álláspontját. A bank jóslatait a Zerohedge szedte csokorba.
Horvátország a jövő héten várhatóan 200 millió eurós bankhitelt vesz fel az idei költségvetési igények fedezésére - mondta pénteken Slavko Linic pénzügyminiszter.
"Három egyszerű kérdésre várok választ: ki követett el mit és mikor" – így reagált Horváth András volt adóhivatali dolgozó állításaira Orbán Viktor kormányfő Brüsszelben.
"Az Európai Uniónak nincs deficitje, nincs adóssága" - kommentálta értetlenkedve José Manuel Barroso bizottsági elnök a pénteken zárult uniós csúcs után tartott sajtótájékoztatóján, hogy a Standard & Poor's megvonta az AAA-minősítést az Európai Uniótól.
"A bankok oldalán már álltak épp elegen, úgyhogy mi maradunk az emberek oldalán" - mondta Orbán Viktor Brüsszelben a Kúria devizahiteleseket érintő döntését értékelve. Emellett arra hívta fel Magyarország minden polgárát, hogy lépjenek be az árfolyamgátba.