Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) bejelentette szerdán, hogy a titkosszolgálatokkal együtt vizsgálja azokat a kibertámadásokat, amelyek több amerikai pénzintézetet értek az utóbbi időben.
A Bloomberg.com gazdasági hírügynökség jelentése szerint az FBI nyomoz egy olyan bűnügyben, amelyben feltehetőleg orosz hackerek a hónap elején az Oroszország elleni amerikai szankciók megtorlásául megtámadták az amerikai pénzügyi rendszert. A Bloomberg szerint a támadás miatt kényes adatok vesztek el. A hírügynökség idézett biztonsági szakértőket, akik azt mondták, "az akció messze meghaladta az átlagos kiberbűnözők képességeit".
A The New York Times című lap az ügyet ismerő szakértőket idézve arról számolt be, hogy a JPMorgan Chase-t és legalább négy másik céget értek augusztusban összehangolt támadások, és ezek során hatalmas mennyiségű adatot loptak el, egyebek között bankszámlákra vonatkozókat.
A JPMorgan szóvivője nem erősítette meg ezt az értesülést, de azt elmondta, hogy a nagy pénzintézeteket napi rendszerességgel éri támadás, ami ellen többszintű védelemmel rendelkeznek.
A JPMorgan a legnagyobb tőkével rendelkező amerikai bank.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.