LMP: Orbán "félázsiai útja" egy zsákutca
Az LMP véleménye szerint mára kiderült, hogy az unortodox gazdaságpolitika megfojtja a gazdaságot és a vállalkozásokat - jelentette ki szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Vágó Gábor.
Az LMP véleménye szerint mára kiderült, hogy az unortodox gazdaságpolitika megfojtja a gazdaságot és a vállalkozásokat - jelentette ki szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Vágó Gábor.
Magyarország is azon országok között van, amelyekben a Gazprom visszaélhetett vagy visszaélhet piaci helyzetével - közölte szerdán az Európai Bizottság illetékes szóvivője.
A lengyel központi bank - az elemzői várakozásoknak megfelelően - változatlanul, 4,75 százalékon hagyta az irányadó kamatlábat szerdai kamatdöntő ülésén.
Bár a Vidékfejlesztési Minisztérium augusztus közepén bejelentette, hogy a sertéstartók észrevételeit figyelembe véve nem kezdeményezi a fordított áfa bevezetését a sertéságazatban, a tárca szerdán arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a kormány kedden tárgyalt ennek lehetőségéről a szakértői hatástanulmányok vizsgálata után, és az élősertésre valamint a félsertésre vonatkozóan támogatta a fordított áfa kezdeményezését Európai Bizottság felé.
Bár ásványvízből már hosszú ideje száz liternél több fogy lakosonként egy évben, az olcsó, márka nélküli ásványvizek egyre népszerűbbek. Ezeknek az ára alig haladja meg az önköltséget, a gyártók lerabolják a piacot, miközben megnehezítik a hosszú távra tervezők dolgát. Az ízesített vizek terjednek, de azért még a klasszikus szénsavas a sláger. A hvg.hu a főszezon végén a Nestlé-csoporthoz tartozó Kékkúti Ásványvíz Zrt. vezérigazgatóját, Henrik Gotterbarmot kérdezte az ásványvízpiac helyzetéről, és hogy milyen ma Magyarországon multinak lenni.
Nem úszható meg az IMF-hitel, a valutaalap-program, ettől a lehetőségtől pedig nem félni kell, hanem okosan használni, hogy a magyar gazdaság szerkezetét javítsuk - mondta Varga Mihály, egyes nemzetközi pénzügyi szervezetekkel való kapcsolattartásért felelős tárca nélküli miniszter a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) tanévnyitó ünnepi szenátusülésén szerdán.
Orbán Viktor közlése szerint már az ősszel lezárulhatnak az IMF/EU-tárgyalások.
A komáromi önkormányzat 200 millió forint erejéig pályázatot nyújt be az önhibájukon kívül hátrányos helyzetben lévő önkormányzatok támogatására szolgáló alaphoz, az összegből a város 2,3 milliárd forintos költségvetési hiányát enyhítenék - erről szerdai ülésükön döntöttek a képviselők.
Bulgáriában éves és negyedéves összevetésben egyaránt nőtt a gazdaság teljesítménye a második negyedévben - az ország statisztikai hivatalának szerdán közölt végleges adatai szerint.
A World Economic Forum versenyképességi rangsorában Magyarország pozíciójának változása jól mutatja, hogy az elmúlt két év pénzügyi konszolidációja áldozatokkal járt ugyan, de sikeres volt – áll a Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében. A minisztérium ugyanakkor csak egyetlen adatot ragad ki a rangsorból, melyben javulás volt tapasztalható, a többi, rendkívül rossz pozícióról egy szó sem esik.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 46,30 pontos nyitás után csökkent szerda délelőtt. A BUX 11 óra 30-kor 17 705,19 ponton állt, ami a legutóbbi, keddi záró értékéhez képest 51,68 pontos, 0,29 százalékos csökkenés, a szerdai nyitásnál 5,38 ponttal alacsonyabb.
Nyilvános üzengetésbe torkollt egy kínai bányaipari vállalat és észak-koreai partnereinek üzleti konfliktusa. A kínai beruházó szerdán arra figyelmeztetett, hogy Pekingnek nem kellene vállalatait észak-koreai beruházásokra ösztönöznie, saját tapasztalatát pedig "rémálomnak" nevezte.
Csökkent Szlovákia versenyképessége a Világgazdasági Fórum (WEF) globális konkurenciaképességet értékelő éves jelentése szerint. A WEF 2012-re és 2013-ra vonatkozó jelentése szerint Szlovákia két hellyel, a 71-ikre esett vissza tavalyhoz képest a 144 ország versenyképességét értékelő listán. Ez a Szlovákia által elért legrosszabb helyezés azóta, hogy 1997-ben besorolták az értékelésbe az országot.
Augusztusban tovább zsugorodott, a korábban előzetesként közöltnél is nagyobb mértékben csökkent a szolgáltatási szektor teljesítménye az euróövezetben.
A hét eleje óta tartott mozgási sávon belül gyengült kissé a forint szerdán reggel: az euró jegyzése kora délelőtt 285,60 forinton állt a reggeli 284,25 forint és a kedd esti 284,13 forinttal szemben.
12 helyet rontott nemzetközi versenyképességén Magyarország tavalyhoz képest – derül ki a World Economic Forum frissen publikált éves jelentéséből. Ezzel az EU 27 országa közül csak a 23. legversenyképesebbek vagyunk.
Orbán Viktor a felsőoktatás koncepcionális kérdéseiben meghatározó véleménnyel rendelkezik, ennek megfelelően kalibrálták be az idei felsőoktatási keretszámokat is. Mezey Barna, a Magyar Rektori Konferencia elnöke ugyanakkor nem érti, hogy miért épp az egyetemeknél kell kiadásokat csökkenteni, és szerinte az állam nem vonulhat ki a felsőoktatásból.
Ha nem is zökkenőmentesen, de tartható a három százalék alatti 2012-es hiánycél, a tartalékot viszont már nem költheti el a kormány - állapítja meg a Policy Agenda heti elemzése.
Augusztusban 53,2 milliárd forint értékben vásároltak a kifejezetten lakosságnak szánt állampapírokból – közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK). Az idei teljes lakossági állomány a hónap végén 298,4 milliárd forintot tett ki.
Vegyes indexekkel indult a kereskedés szerdán az európai értékpapír-piacokon. A londoni FTSE-100 index 0,07 százalék veszteséget, a frankfurti Xetra DAX index 0,24 százalék, a párizsi CAC-40 index 0,21 százalék, a vezető európai vállalatok részvényeit követő EU Stoxx 50 index pedig 0,20 százalék nyereséget jelzett nyitáskor.