Lassan végleg búcsút inthetünk a megszokott őszi tájaknak
Első pillantásra jó hírek tűnhet, hogy melegebb lett az ősz Magyarországon, de sok kedvezőtlen hatással járhat. Az, hogy eltűnik a megszokott őszi táj, csak egy ezek közül.
Első pillantásra jó hírek tűnhet, hogy melegebb lett az ősz Magyarországon, de sok kedvezőtlen hatással járhat. Az, hogy eltűnik a megszokott őszi táj, csak egy ezek közül.
A jegybanktól máig ismeretlen okokból a miniszterelnök mellé igazolt Nagy Márton szerint a magas infláció az ára a gyors gazdasági kilábalásnak és az alacsony munkanélküliségnek. A gazdaságpolitika irányítása egy kézben van: Orbán Viktor kezében.
Az elmúlt időszakban sokan voltak kénytelenek otthonról dolgozni, és ez sokak egészségén maradandó nyomot hagyott – értsük ez alatt azt a kellemetlen tünetegyüttest, amelynek diagnosztizálásakor az ember szemébe mondják: ez bizony aranyér. Mihez kezdjünk, ha nem örülünk az ilyen „aranynak”?
Komoly feladat vár az EKB vezetőire, a döntést csütörtökön ismerhetjük meg.
A bolygó egyre melegedőbb klímája miatt úgy tűnik, a madarak csőre és az emlősök fülei is egyre nagyobbak lesznek.
A Hyalomma nem őshonos Magyarországon, de a klímaváltozás miatt már terjed. Már Budapesten is látták, most Vas megyében találtak egy példányt.
Éves alapon nőtt, a megelőző hónaphoz képest azonban csökkent Magyarország külkereskedelme, különösen a kivitel. Ebben az autóipar visszaesésének is szerepe volt.
Augusztusban ismét gyorsult az infláció a megelőző hónaphoz képest, az egy évvel korábbihoz képest közel 5 százalékkal voltak magasabbak az árak. Legnagyobb mértékben a szeszes italok, a dohányáruk és az üzemanyagok ára emelkedett. Az első nyolc hónap nyugdíjas inflációja valamivel meghaladja az eddigi emelés mértékét.
A mentesség nem csak a vér szerinti gyermek után jár.
A vállalkozó üdvözli az önkormányzat vizsgálatát, mert az véget vethet az alaptalan vádaskodásoknak. A csúsztatások viszont zavarják.
A fejlesztő egyfajta „város a városban” koncepciót álmodott meg, kereskedelmi és közösségi központ jönne létre Zuglóban.
Több mint 20 millió forintot kér tőlük a beruházó, még a házakban található ingóságok elszállítását is kifizettetnék velük.
2025-től kötelező lesz külön gyűjtenünk a textilhulladékot, ám arra nincs megoldás, hogy a várhatóan a mostani mennyiség többszörösét kitevő használt ruhákkal mit lehet majd kezdeni. Az európaiak által már nem hordott ruhák sok esetben fejlődő országokban végzik, szeméthegyek és katasztrofális környezetszennyezés formájában. Hartay Mihály környezetvédelmi tanácsadóval, a régió egyik legnagyobb használtruha-nagykereskedőjének kommunikációs vezetőjével beszélgettünk.
Ilyen meleg még nem volt az EU Copernicus klímaváltozási szolgálata szerint, amióta csak mérik a hőmérsékletet a kontinensen.
A magyar származású milliárdos újabb véleménycikkben figyelmeztetett a kínaiakkal való együttműködés gazdasági kockázataira.
2030-ig legalább 55 százalékkal kellene csökkenteni a széndioxid-kibocsátást. Nálunk jó, ha 35 százalékkal sikerül.
A nyáron minden hónapban kamatot emelt a jegybank, ami először a változó kamatozású hitelek terhét növeli meg. Hiába nem emelkedhet a fizetési moratórium miatt a törlesztőrészlet, az emelkedő kamatok így is egyre nagyobb összegben növelik meg a havi törlesztő összegét.
A nyolcvanas években már tíznél kevesebb hajnani gibbon élt.
Felmérték, hogyan változtatta meg az európaiak fogyasztási szokásait a koronavírus-járvány.
A kaliforniai Oroville-tavat korábban fürdőzők, halászok keresték fel, és a hajós forgalom is igen aktív volt. Erre ma már nincs lehetőség, mert szinte alig van víz a tómederben.