Az Apple nélkül tiszta gáz lenne a Wall Street profitja

A végéhez közeledik a gyorsjelentési szezon Amerikában és a szokott módon az látszik, hogy a cégek túlteljesítették a...

  • hvg.hu hvg.hu
Az Apple nélkül tiszta gáz lenne a Wall Street profitja

A végéhez közeledik a gyorsjelentési szezon Amerikában és a szokott módon az látszik, hogy a cégek túlteljesítették a várakozásokat, lehet minek örülni. Persze az öreg rókák tudják, hogy ez emberemlékezet óta így megy, mivel az ügyes elemzők kissé mindig alábecsülik az eredményeket, legyen jókedv és sok befektető a sok túlteljesítés miatt.

Az elmúlt beszámolási szezon azonban más miatt is érdekes. A KBC Equitas friss elemzése szerint az S&P 500-ban szereplő cégek 87 százaléka már hozta a számait, s az összesített árbevétel 7,5 százalékkal volt magasabb 2011 utolsó negyedében, mint egy évval korábban, a várakozásoknál pedig 1,7 százaléknál volt jobb. A profitoknál ugyanez a két szám 6,1, illetve 3,4 százalék, azonban a bővülés 56 százalékát egymaga az Apple hozta.

Az elemzői várakozásokhoz képest mért profit túlteljesítés feléért is az Apple brutál eredményessége felel, ami elképesztő szám egy akkora piacon, mint a Wall Street. Ha csak a technológiát nézzük, még durvább a dolog: ez a szektor a pénzügy mellett az első helyen áll a legnagyobb profitbővülés listáján, ha azonban az Apple-t kivesszük, a tech cégek eredményessége csökkent volna. Vagyis kizárólag az iPhone és társai gyártója miatt lett nagy emelkedő az egész szektor.

S hogy akkor mire ment fel az idén majdnem 10 százalékot a Nasdaq? Bizonyára a pozitív 2012-es várakozásokra. 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?