Megőrültek a befektetők? Zuhanó profitvárakozásokra szárnyalt a tőzsde

Végre eljött a korrekció a Wall Street-en, röhejes, de az S&P héten összehozott 0,7 százalékos vesztesége a...

  • hvg.hu hvg.hu
Megőrültek a befektetők? Zuhanó profitvárakozásokra szárnyalt a tőzsde

Végre eljött a korrekció a Wall Street-en, röhejes, de az S&P héten összehozott 0,7 százalékos vesztesége a legnagyobb az idén. Másképp fogalmazva: utoljára decemberben esett akkorát a piac, mint a héten.

Persze ezzel együtt is impozáns, hogy október óta 27 százalékot emelkedett az index, különösen annak fényében, hogy ez alatt az első negyedéves profitvárakozások egyre lejjebb csúsztak. Ritkán látható ekkora eltérés a piac trend és a profitvárakozások között, fogják is a fejüket a szakértők, hogy ez meg mi most.

Októberben az volt a várakozás, hogy az első negyedben 10 százalékal bővülhet a legnagyobb 500 amerikai cég nyeresége 2011 hasonló időszakához képest, most pedig az, hogy inkább csak 3 lesz ebből. Profitfigyelmeztetésből is a szokottnál több érkezett. A jövő héten aztán elkezdenek érkezni a számok, s igazán nehezen megjósolható, hogy mi lesz ebből. Lassan rájön a piac, hogy a semmire emelkedett hónapokon át? Vagy ha a megszokott módon alulbecsülték az elemzők a profitokat, akkor a lehet majd örülni a túlteljesítésnek?

Ha végül nem 3, hanem 5 százalékos lesz a bővülés, az sem indokolja a brutális áremelkedést. Csak az biztos, hogy az Alcoa jelentésével kedden indul a jelentési szezon, s a piac épp egy héttel e fontos esemény előtt váltott pesszimistább üzemmódba - a hétfői sokéves csúcsok után indult be a lecsúszás. Aki most vesz, az elég sokat kockáztat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?