szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Négycsillagos hotelként hirdeti magát Széles Gábor nagyvállalkozó tavaly vásárolt zalacsányi kastélyhotele, de a szállodaszövetség nem tud arról, hogy az üzemeltető magasabb minősítést kért volna – írja az Origo. A hírportál úgy tudja: Széles Gábor egyszerűen letelefonált, hogy tegyenek fel még egy csillagot. A vállalkozó kártérítési pert indít az Origo ellen.

HonlapjánFacebook-oldalán és a friss képek szerint a homlokzatán is négycsillagos hotelként hirdeti magát a Batthyány Kastélyszálló Zalacsányban.

A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége honlapján a hotel háromcsillagosként szerepel. A szövetségnél megerősítették, hogy a nemzetközi Hotelstars Union rendszer részeként működő minősítő rendszerben a Batthyány Kastélyszálló nem kezdeményezett új eljárást azóta, hogy 2011 novemberében megkapta a háromcsillagos superior besorolást.

A Hotelstars magyar honlapján olvasható ismertető szerint a minősített szállodák védjegyet kapnak, mely tanúsítja, hogy a szolgáltatások minősítése előre meghatározott szakmai szempontrendszer alapján történik. Négy évre szóló védjegyhasználati szerződést kötnek a szövetséggel, ami jogi kötelezettségvállalást jelent.

A szövetségnek nincs információja arról, hogy a Balatontól nem messze lévő szállodának mikor és miért lett eggyel több csillaga, az internetes keresésekből pedig úgy tűnik, hogy tavasszal még beérte hárommal: egyes szállásfoglaló oldalakon ma is így szerepel.

Egy volt alkalmazott állítása szerint az után került fel a negyedik csillag, hogy május 19-én megjelent egy cikk az Indexen "Széles Gábor egy háromcsillagos szállóban fogadta a dubaji sejket" címmel.

Horváth Roland, a hotel volt igazgatóhelyettese szerint Széles Gábor személyesen telefonált, és utasította a vezetőséget, hogy "tegyenek ki még egy csillagot".

"Nekem kellett elmennem az új csillagért, és ki is tettük, hiába érveltem azzal, hogy egy ilyen változáshoz a szolgáltatások javításának is kapcsolódnia kellene" – mondta az Origónak Horváth Roland, aki egyébként nemrég munkaügyi pert indított a szállodát üzemeltető SGH Vagyonkezelő Kft. ellen, mert állítása szerint szeptemberben indoklás nélkül elbocsátották.

Széles Gábor tavaly év végén vásárolta meg az egykori Batthyány-kastélyban évek óta működő szállót, a mellette álló kúriát és több száz hektárnyi földterületet a környéken. A milliárdosnak korábban nem volt tapasztalata az idegenforgalom területén, mégis nagy tervei vannak a környéken.

Majd az arabok

Az üzletember nemrég bejelentette, hogy egy 80 milliárd forint értékű projektet tervez Zalacsányba, golfpályával, hotellal, termálfürdővel, 400 férőhelyes villaparkkal (a hotelt ötcsillagosnak szánja).

A tulajdonában álló Magyar Hírlapnak szeptemberben adott interjújából kiderül: egyebek mellett abban bízik, hogy a gazdag arabok jachtjaikkal felhajóznak az Adrián Punatig, és onnan repülővel csak egy óra a nem messze lévő sármelléki reptér.

A kastélyszállóval május elején is bekerült a hírekbe. A Népszabadság írta meg, hogy a szomszédos villaparkkal osztatlan közös tulajdonú telken fekvő kastélyparkban Széles felhúzatott egy kerítést, ami ellen a szomszédok tiltakoztak. Kiderült, hogy a kerítésépítés illegális volt, mert nem kértek hozzá örökségvédelmi engedélyt. A kerítés később fennmaradási engedélyt kapott, az üzemeltető cég pedig bírságot.

Az Origo úgy tudja: nem ez volt az egyetlen átalakítás az utóbbi egy évbe. A kerti medence mellé egy büféépületet is felhúztak.

A hírportál megkérdezte a szálloda igazgatóját, Kultsár-Vitos Virágot, hogy erre és a decemberre tervezett felújításra volt-e, illetve van-e örökségvédelmi engedély. Arról is érdeklődtek, hogy minősítés hiányában mi indokolta a negyedik csillag kihelyezését, de választ a cikk megjelenéséig nem kaptak.

Széles perel

Személyiségi jogsértés miatt kártérítési pert indít az Origo ellen Széles Gábor egy pénteki cikk miatt. A vállalkozó péntek esti közleménye szerint az írás személyére és a Batthyány Wellness Kastélyra vonatkozóan valótlan állításokat tartalmazó cikk miatt.

Széles Gábor szerint cikkben szereplő Horváth Roland cégüknél nem volt sem igazgatóhelyettesi, sem más igazgatói beosztásban, munkaviszonya közös megegyezéssel szűnt meg. Arról nem tudnak, hogy a cég ellen munkaügyi per indult volna.

Horváth Roland és édesanyja Horváth Ferencné Szalagyi Erzsébet a cég munkatársainak folyamatosan "zaklató és alpári" leveleket küldtek, amelyek miatt nemrég kénytelenek voltak rendőrségi feljelentést tenni – tette hozzá.

A vállalkozó úgy véli: a szálloda minősítésének növelését a fejlesztések alapozták meg, amiről bárki meggyőződhet a helyszínen.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!