Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Dubai és Szaúd-Arábia is megépítené a világ legmagasabb épületét. Hónapok dönthetnek arról, hol lesznek hamarabb készen.
Egyszerre két helyen próbálják felépíteni a világ legmagasabb épületét az arab világban. Szaúd-Arábiában és Dubaiban is megindult az építkezés – ha minden a tervek szerint alakul, nemsokára egy kilométer magas épület is állni fog.
A világ legmagasabb toronyháza most épp Dubaiban van, a 2010-ben megépült Burj Khalifa 830 méter magas. Ez a rekord egészen biztosan megdől hamarosan, a tét annyi, hogy hol lesznek készen hamarabb a munkával. A mostani tervek szerint az emírségben végeznek hamarabb: ott már 2020-ban megnyílhat a 928 méter magas torony. Ugyanaz a cég, az Emaar építi, mint a Burj Khalifát, és nem spórolnak rajta: akár egymilliárd dollárba is kerülhet a munka. A turistacsalogatónak szánt épület legnagyobb dobása a körpanorámás kilátója lehet, ahonnan akár az egész Arab Emírségeket is be lehet majd látni.
Csakhogy a dubai torony egyetlen esélye a rekordra az, ha korábban lesznek készen, mint a szaúdi riválisok. Erre minden esélyük meg is van: egyre valószínűbb, hogy a Dzsiddában épülő óriás épület csak a húszas évek első felében lesz készen. Az eredeti terv szerint már 2018-ban állnia kéne, de ezt már többször is csúsztatták. Ha elkészül, a felhőkarcoló pontosan egy kilométer magas lesz, 167 emeleten, 439 lakással, és 200 hotelszobával.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.