Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A közel 30 milliárd forintos beruházásnak ebben az ütemében 34 144 négyzetméternyi Natura 2000-es területet terveznek beépíteni.
Gyorsított közbeszerzési eljárást írt ki a Sopron-Fertő Turisztikai Fejlesztő Nonprofit Zrt. (SFTFN), hogy megtalálja azt a kivitelezőt, amely megépíti a Fertőrákosra tervezett kisebb-nagyobb épületeket – vette észre az Átlátszó az uniós közbeszerzési értesítőben. A tenderre december 17-ig lehet jelentkezni.
A kiírás szerint a Fertő tó partján lévő Sopron-Fertő Vízitelep környezetének fejlesztése az ország legnagyobb vidéki turisztikai beruházása, amely százszázalékos kormányzati támogatással valósul meg. A célja pedig az, hogy „a korábbi vízitelep területének kibővítésével magas színvonalú, közösségi célú turisztikai vonzerőt jelentsen a helyi, a hazai és a külföldi látogatók számára egyaránt”.
A leírásban az is olvasható, hogy a terület, amelyen a beruházást végrehajtják,
Natura 2000 besorolású.
A projekt 527 746 négyzetméteren valósul meg, amelyen a teljes beépített terület 34 144 négyzetméter lesz. A most kiírt tender keretében 45 projektelem valósul meg, amelyek közül tizenkettőnek a hasznos alapterülete meghaladja a 600 négyzetmétert. Épül majd
A leírásban az is szerepel, hogy az állatok miatt sürgős a pályázat lezárása. Mint írják, „a természetvédelmi és Natura 2000 oltalom alatt álló fejlesztési terület jelenlegi, mélyépítési üteme a szerződés szerint 2022. április 17-én zárul, de egyes területrészek már a nyár végétől végleges állapotba kerültek. A természetvédelmi szakmai állásfoglalások szerint kiemelten fontos a munkavégzés, továbbá a fejlesztés folyamatosságának biztosítása, valamint a szünetmentesség lehetővé tétele a kivitelezési ütemek között, továbbá a végleges állapotba került területek továbbépítése során.
Nem Jesolo, romhalmaz - beeveztünk a Fertő tavi gigaprojekt területére (videó)
A Fertő tavi gigaberuházás gőzerővel fejlődik: állami pénzből már épülnek a kikötők, bontják a cölöpházakat, közműveket fektetnek, terepet rendeznek. Közben a környezetvédelmi engedélyt is módosították, hogy egész évben lehessen a tavat kotorni. A helyiek tiltakoznak, a beruházó hajthatatlan. Mutatjuk a területet földön, vízen, levegőben.
Elsősorban az állatvilág védelme szempontjából szükséges lenne a folyamatos jelenlét, tevékenység, munkavégzés az egész fejlesztési területen, ugyanis 2021 év tapasztalatai alapján,
ha valamely részterületen a munkavégzés időlegesen, akár egy-két hétre is szünetel, azt az állatvilág valamely eleme azonnal elfoglalja, birtokba veszi.”
A turisztikai beruházás ellen környezetvédők, az Európai Unió és az ENSZ Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezete, az UNESCO is tiltakozott, hiába. Az Átlátszó emlékeztetett: a vitorláskikötőt Mészáros Lőrinc egyik cége építheti, a helyszínen letarolták a nádast, és lebontatták a különleges cölöpházakat. A Greenpeace kérésére november közepén Litkai Gergely humorista „alternatív tárlatvezetést” tartott a környéken.
Litkai Gergely fertői tárlatvezetése: „A halott állat a jó állat"
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.