Így ne főzzőn pálinkát házilag!

Illegális pálinkaértékesítés miatt indult eljárás Borsodban.

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
Így ne főzzőn pálinkát házilag!

Illegális pálinkaértékesítés miatt indult eljárás Borsodban. Egy Tokaj-hegyaljai borvidék egyik borospincéjének a tulajdonosa nem adott számlát a házi pálinkáról. 

Mint arról korábban beszámoltunk, a kormány 2010-től engedélyezte az otthoni pálinkafőzést. A bérfőzető évenként - gyümölcstermelő háztartásonként - 50 liter 86 fokos pálinkát főzethet. (Ez 50 fokos pálinka esetén 86 liter évenként.). Az így készült pálinka kereskedelmi forgalomba nem hozható.

A fenti pincáben viszont 1345 liter pálinkát találtak a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai. Körtvélyesi Zsuzsanna, a NAV Észak-magyarországi Regionális Adó Főigazgatóságának a főosztályvezetője az MTI-nek elmondta: a hegyaljai borvidéken az adóhatóság munkatársai próbavásárlást tartottak egy szúrópróbaszerűen kiválasztott borospincében.

gáspár gábor

Az adóellenőrök és a pénzügyőrök 1 liter kajszibarack-pálinkát, 5 liter félédes, valamint 2 liter édes fehér bort vásároltak, az italokat számukra a hordókból 1 literes, illetve 5 literes, öntapadós címkével ellátott petpalackokba töltötték. A 8800 forintos vételárról az eladó nem adott bizonylatot. 

A próbavásárlás után a NAV munkatársai jövedéki ellenőrzés keretében úgynevezett szeszfokolást végeztek, és a pincében többfajta, összesen 1.345 liternyi pálinkát találtak. 

A nyugtaadás elmulasztása és az ott talált nagy mennyiségű pálinka miatt az adózó nemcsak adó- és vámjogi, hanem büntetőjogi következményekre is számíthat - közölte a főosztályvezető.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.