Ötmilliárdot követelnek a bedőlt magyar kivitelezőtől

A felszámolás alá vont K+K Bau-Profil Zrt.-vel szemben támasztott hitelezői igények meghaladják a 4,5 milliárd forintot.

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
Ötmilliárdot követelnek a bedőlt magyar kivitelezőtől
A felszámolás alá vont K+K Bau-Profil Zrt.-vel szemben támasztott hitelezői igények meghaladják a 4,5 milliárd forintot. A zalaegerszegi székhelyű építőipari cég vagyona az átadott mérleg szerint 2 milliárd forint, ennek nagy része azonban kinnlevőség, amelynek behajtását a felszámoló kétségesnek ítéli meg.
A félbehagyott műtengerpart Velencén

A megrendelések nagy részét a cégek visszamondták, a főbb (pályázati) munkákra kötött szerződéseket az érintett - marcali, nagyatádi, velencei, zalaegerszegi - önkormányzatok felmondták. Különösen a velencei tó kapuja nevű megaberuházás kiesése érintette drámaian a céget, azóta egyébként a polgármester ismeretlen tettes ellen feljelentést is tett, ugyanis közpénzek illegális felhasználásáról is szó lehet.

Az ugyancsak pályázati forrásból épülő 76-os útépítés kivitelezési munkáira a K+K Bau-Profil Zrt. alvállalkozóként még 2011 májusában kötött szerződést, de a folyamatos csúszások után szeptember elsején - még a felszámolás kezdete előtt - egyoldalúan felmondta a szerződést, és levonult a területről.

Túry Gergely

A felszámolást megelőzően a dolgozók két és fél hónapig nem kapták meg a bérüket. Az adós cég vezetője - miután fizetést nem tudtak adni - "nem tett eleget a Munka törvénykönyve szerinti csoportos létszámleépítésre vonatkozó bejelentésnek" sem, így a dolgozók felmondása ügyében is a felszámoló cégnek kellett eljárnia a munkaügyi központ felé. Több mint 80 dolgozó rendkívüli felmondással, közös megegyezéssel távozott a cégtől, de a járandóságaikat ők sem kapták meg.

A felszámolás kezdetekor reorganizációra nem volt lehetőség, de már a munkafeltételeket sem tudták biztosítani. A cég tulajdonában lévő géppark elhasználódott állapotban volt, az értékesebb gépek pedig lízingelt eszközök voltak, amelyeket a bérbeadók visszavettek. A lecsökkent létszám sem tette lehetővé, hogy "saját" munkaerővel, folytathassák a termelést. Döntően az adminisztratív létszám maradt meg, szakember csak "elvétve" maradt az építőipari cégnél. 

A K+K Bau-Profil Zrt.-t 2007. október elsején alapították meg átalakulással, 100 százalékos tulajdonosa Kecskés Richárd. A cég ellen 2009 óta közel 40 felszámolási kérelmet adtak be a hitelezők. A felszámolást a Turbók Épületgépészeti és Szolgáltató Kft. kérelmére szeptember 13-án rendelte el a Zala Megyei Bíróság. 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.