Paksi Atomerőmű: személyi mulasztás okozta a gázképződést

Személyi mulasztást és az érvényes tájékoztatási menetrend megsértését állapították meg a Paksi Atomerőműben a múlt szombaton végrehajtott vegyszeradagolást követő gázképződés ügyében - ismerte el Kováts Balázs, az erőmű tájékoztató és látogató központjának vezetője. Az üzemzavar minél biztonságosabb felszámolása érdekében Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter miniszteri biztost nevezett ki az üzemzavarral foglalkozó szakértői csapat mellé.

  • unknown unknown
Paksi Atomerőmű: személyi mulasztás okozta a gázképződést
A gázképződésről a kormány május 7-én szerzett tudomást, s rögtön vizsgálatot rendelt el a felelősség megállapítására vonatkozóan. Kováts Balázs, az erőmű tájékoztató és látogató központjának vezetője elismerte, hogy a vegyészeti művelet végrehajtása során eltértek a jóváhagyott programtól. Május 3-án hidrazint adagoltak a 2. blokk mellett elhelyezett tisztítótartályba, de a művelet a pihentető medence helyett az azzal összeköttetésben lévő szerelőmedencén keresztül történt, gázképződést és a neutronellenőrző műszerek által mért értékek ingadozását eredményezve.
Kováts elismerte, hogy személyi mulasztás történt, amely felelősségre vonással jár, de hogy a történtekért személy szerint kit terhel a felelősség, és milyen büntetésre számíthat, arra a tájékoztató központ vezetője nem kívánt válaszolni. A tájékoztató központ vezetője beszámolt arról is: az eseménnyel kapcsolatban nem teljesültek az atomerőműben történő eseményekre érvényes tájékoztatási menetrend szigorú követelményei.
A Greenpeace nemzetközi környezetvédő szervezet az erőmű vezérigazgatója, Kocsis István azonnali leváltását követeli az eseménnyel kapcsolatban. A Greenpeace szerint a gázképződés és a tájékoztatás késlekedése is bizonyítják, hogy mennyire felelőtlen terv az atomerőmű üzemidejének meghosszabbítása.
Közben a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium csütörtökön közleményben tájékoztatta az MTI-t arról, hogy a kormányfő által a Paksi Atomerőmű Rt. vezérigazgatójától, valamint az Országos Atomenergia Hivatal főigazgatójától szerdán kért tájékoztató kiértékelése alapján megállapítható, hogy a gázszivárgás valós biztonsági kockázatot nem jelentett. A GKM közleménye beszámol arról is, hogy az üzemzavar minél biztonságosabb felszámolása érdekében Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter miniszteri biztost nevezett ki az üzemzavarral foglalkozó szakértői csapat mellé. A biztos dr. Aszódi Attila egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Nukleáris Technikai Intézetének igazgatóhelyettese. (MTI)
Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.