szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Jövőre a bölcsészképzésben csökkennek az államilag finanszírozott helyek, míg a műszaki képzésben több hallgató vehet majd részt – jelentette ki Magyar Bálint.

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának szakmai tanácskozásán az oktatási miniszter elmondta: csökkentik az államilag finanszírozott kommunikáció és politológus hallgatók számát, míg a műszaki és természettudományos képzésben a keretszámok emelése várható.

Emellett plusz helyeket tartanak fenn nagy projektek felsőfokú munkaerőigényének kielégítésére. Az új felsőoktatási törvény – amely a miniszter reményei szerint januárban életbe lép – pályakövetési és monitoring rendszert is rögzít – mondta a miniszter.

Magyar kitért arra is, hogy az elmúlt másfél évtizedben megváltozott a munkaerőpiac igénye, nőtt azon munkahelyek száma, ahol az érettségi nem elegendő, viszont az öt-hatéves egyetem "túlképzettséget" jelent. Az angolszász képzési modell lényege, hogy három év után ki lehet lépni a munkaerőpiacra.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vélemény

Ladányi Andor: A felsőoktatási törvény bajai

A felsőoktatási törvényt - annak egyes rendelkezéseit alkotmányellenesnek tartva - még Mádl Ferenc köztársasági elnök aláírás előtt véleményezésre megküldte az Alkotmánybíróságnak. A törvénnyel az ő kifogásain túlmenően is vannak problémák. Közülük a legfontosabbak az irányítási rendszer átalakításával és a többciklusú képzési szerkezetre való áttéréssel kapcsolatosak.

MTI Itthon

A felsőoktatási dolgozók ellenzik a tartalékképzést

A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) azt követeli a kormánytól, hogy vonja vissza az intézményeket terhelő plusz öt milliárd forintos tartalékképzési igényét - közölte a szakszervezet elnöke csütörtökön Budapesten.

Hét nap

FELSŐOKTATÁSI TÖRVÉNY

A hagyományos értelemben vett egyetemi és főiskolai képzés megszüntetéséről döntött hétfőn a parlament - bár a...