Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Tamponok között csempészték az ukrán határsértőket

Tamponos dobozok között, egy kamion rakterében elbújva próbált Nyugat-Európába szökni 26 ukrán, a határőrök a hegyeshalmi átkelőhelyen szombat hajnalban találtak rá a határsértőkre – tudatta a határőrség.

  • MTI MTI
  • +${remainingCount} szerző
Tamponok között csempészték az ukrán határsértőket

Az ukránok érvényes útlevéllel és vízummal érkeztek Magyarországra, végcéljuk azonban olaszországi munkavállalás lett volna, ám ehhez szükséges vízumuk már nem volt. Az embercsempészésért személyenként 1500-2000 euró közötti összeget fizettek volna az ukránok – tartalmazza a határőrség szóvivőjének közleménye.

A határsértők közül többet már jól ismertek a győri határőrök, miután néhány nappal korábban szintén Hegyeshalomnál közokirat-hamisítás különböző módszereivel próbáltak Ausztriába jutni, és ezért velük szemben jelenleg is eljárás folyik.

A kamion magyar sofőrét őrizetbe vették és embercsempészés gyanújával nyomoznak ellene, az ukránok ügyét idegenrendészeti eljárás keretében vizsgálják. A magyar-ukrán visszafogadási egyezmény alapján feltehetően kitoloncolásra számíthatnak.

Kovács Iván szóvivő közölte azt is: az idei év első kilenc hónapjában 35 százalékkal, 2370 fővel többen kíséreltek meg tiltott határátlépést, mint a tavalyi év azonos időszakában. A cselekmények több mint felét az osztrák határszakaszon, zömében kifelé kísérelték meg. Az elkövetők 29 százaléka ukrán állampolgárságú volt, az esetek harmadában járművek rakterébe próbáltak elbújni a határsértők.