szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Ismét a médiahatóság napirendjére kerülhet a két országos kereskedelmi rádió koncessziójának meghosszabbítása, alig egy héttel azt követően, hogy a testület úgy döntött, elhalasztja az ősszel lejáró koncessziók megpályáztatását - értesült hétfőn az MTI.

Közlésük szerint az egyik tag javasolta a kérdés újratárgyalását, a javaslat indoklásáról csak annyit mondtak, minden tagnak joga kezdeményezni valamely téma napirendre vételét.
    
Arról, hogy ismét a testület elé kerüljön-e a téma, várhatóan jövő heti ülésükön voksolnak, és ha többséget kap a kezdeményezés, egy héttel később kerülhet terítékre az ügy. 
    
Január 8-i határozatával elhalasztotta a két országos kereskedelmi rádió - a Sláger és a Danubius - idén novemberben lejáró koncessziójának megpályáztatását az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT).
    
Az MTI akkori információja szerint - kétharmados többséggel felkarolva a Fidesz által delegált Szalai Annamária javaslatát - úgy döntöttek: addig nem lépnek az ügyben, amíg az Alkotmánybíróság nem hozza nyilvánosságra a decemberi médiatörvény-módosítás normakontrolljának eredményét.
    
Majtényi László, az ORTT elnöke szerint "súlyos következményei" lehetnek a döntésnek, egyfelől azért, mert így elképzelhető, hogy a hatályban lévő műsorszolgáltatási szerződés lejártáig nem születik döntés e frekvenciák sorsáról, másrészt azért, mert így elmaradnak a koncessziós díjból származó bevételek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Jövő héten megpályáztatják a Danubius és a Sláger frekvenciáját?

Akár a jövő héten - azaz napokkal a moratórium január elsejei lejárta után - kiírhatja a pályázatot a két országos kereskedelmi rádió, a Danubius és a Sláger frekvenciájára a médiahatóság, de a lépésre január végéig nagy valószínűséggel sor kerül - értesült az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) név nélkül nyilatkozó tagjaitól az MTI hétfőn azt követően, hogy az államfő aláírás helyett véleményezésre az Alkotmánybírósághoz utalta a pályázat nélküli újrázást lehetővé tévő törvénymódosítást.