Magyar Péter felsorolt egy sor NER-es beruházást, amit kormányra kerülve kivizsgálna a Tisza

A pártelnök a szombati kongresszus előtt posztolt azokról az ügycsoportokról, amelyekben azonnal vizsgálat indulna kormányváltás esetén. A pénteki csokorba Pakstól a taopénzekig, kamupártoktól a vadászati világkiállításig sokféle ügy belefért.

  • hvg.hu hvg.hu
Magyar Péter felsorolt egy sor NER-es beruházást, amit kormányra kerülve kivizsgálna a Tisza

A NER kiemelt beruházásait is kivizsgálná a Tisza-kormány – írja Magyar Péter ma reggeli posztjában.

Péter Magyar

A korábban felsorolt területek (koncessziós szerződések, MNB, vagyonkezelés) a TISZA-kormány kivizsgálja az Orbán-kormány kiemelt beruházásait: – PAKS II. – Puskás Aréna – Atlétikai Világbajnokság -…

Magyar még egy hétfői bejegyzésében ígérte meg, hogy a Tisza Párt szombati kongresszusa előtt minden nap egy-egy „nagyobb ügycsoportot” fog megjelölni, amelyeket kormányra kerülve azonnal kivizsgálnának. Hétfőn a koncessziós szerződésekkel és az MNB esetével kezdte a visszaélésgyanús ügyek számbavételét.

Közölte Magyar Péter, mivel kezdenék az „Orbán-rendszer legnagyobb bűneinek felszámolását”

A koncessziós szerződésekkel a Tisza Párt elnöke szerint ezer milliárd forintot loptak el.

A mai „ügycsoport” igen változatos képet mutat, hiszen sportversenyek rendezésétől (atlétikai vb, kézilabda-Eb) és vadászati világkiállítástól kezdve a közlekedési infrastruktúrán és energetikai beruházásokon át az MBH Bank felvásárlásán keresztül a KESMA nevű kormányközeli médiabirodalom különös létrehozásáig mindenféle ügylet belefér a NER kiemelt beruházásainak kategóriájába, amihez a Tisza elnöke még a kormány néhány gyanús közbeszerzését, így EU-s források felhasználását, kampánycélú kommunikációs szolgáltatásokat, valamint a taopénzek elosztását is hozzávette. Sőt, a kamupártok, illetve álcivil szervezetek támogatásait is külön hozzácsapta a pénteki „vállalásokhoz”.

Az Alkotmánybíróság nem foglalkozik a kiemelt beruházások szabályaival

A testület a decemberben elfogadott, a témát újraszabályozó törvényre hivatkozva megszüntette az eljárást, de az erről szóló népszavazással hamarosan kénytelen lesz foglalkozni.

A közlekedési infrastruktúrát illetően a ferihegyi reptér vitatott megvásárlását, illetve a Budapest–Belgrád vasútvonal (még mindig tartó) építését jelölte meg.

A ferihegyi gyorsvasút lesz az új Budapest-Belgrád?

Nagy Márton voltaképpen a pár éve csendben elhalt reptérvasút-projekt felélesztését jelentette be. Egy fontos különbséggel: a beruházás legalábbis részben koncesszióban valósulna meg. A miniszter szerint logikus volna a kínai beruházók bevonása. Fatális véletlen: Mészáros Lőrinc és kínai partnerei épp jókor végeznek a Budapest-Belgráddal.

Az energetikai ügyek pedig nemcsak az Orbán-kormányok orosz orientációjának egyik emblematikus ügyét, a paksi atomerőmű orosz megvalósítású és hitelezésű bővítését, de a Mátrai Erőmű veszteséges visszavásárlását is Mészáros Lőrinc cégétől.

A GVH nem vizsgálhatja, hogy az állam 17 milliárdért megvette Mészáros erőművét

Nemzetstratégiai jelentőségű összefonódás lett, hogy az állam 17,4 milliárdért megvette Mészáros Lőrinc érdekeltségétől a Mátrai Erőmű 73 százalékát. Két évvel korábban Mészárosék 5,9 milliárdot fizettek ezért a részesedésért, igaz azóta az erőmű gazdagabb lett egy biomassza üzemmel.

A kivizsgálásokon kívül bejegyzésében még a végrehajtó-maffia felszámolására is ígéretet tett, amivel kapcsolatban éppen a múlt héten tanúskodott a bíróságon volt felesége, Varga Judit korábbi igazságügyi miniszter.

Lex Magyar: nyilvánosságra hozták vagyonnyilatkozataikat a Tisza EP-képviselői

Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.