szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Megkezdődik a Paksi Atomerőmű bővítésének népszerűsítése, ma a Magyar Tudományos Akadémián "A paksi atomerőmű bővítésének lehetőségei" című ingyenes rendezvényt tartanak.

Molnár Csaba energiaügyekért is felelős miniszter a napokban ismertette az új atomerőmű előkészítését kérő parlamenti elvi hozzájárulás határozati javaslatát, és jelezte, hogy a tudományos és a civil szféra számára számos konferenciát, rendezvényt szerveznek az új atomerőművel kapcsolatos ismeretek terjesztésére.  

A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a múlt év augusztusához képest nőtt az atomerőmű társadalmi elfogadottsága.  A közvélemény-kutatás szerint a Paksi Atomerőmű biztonságosabb a világ többi nukleáris áramtermelőjénél, még az európai unióban működő atomerőműveknél is. 

A paksi atomerőmű bővítésének előkészítése hat évet, a megvalósítása 5-6 évet vesz igénybe, így legkorábban a 2020-as évek elején termelhet áramot az új atomerőmű. A számítások szerint egy 1 000 megawatt kapacitású harmadik generációs blokk - a típustól függően - mintegy 2,5-3 milliárd euróba kerül. 

Pakson jelenleg négy, egyenként 500 megawatt kapacitású blokk üzemel és Magyarország egyetlen atomerőműje adta 2008-ban az ország áramfogyasztásának 37,2 százalékát.



HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Legkorábban 2020-ban lehet új atomerőmű Pakson

Legkorábban 2020-ban helyezhetik üzembe Pakson a tervezett két új atomerőművi blokkot - mondta Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter szerdán Pakson, ahol a kormányzati válságkezelő stratégiáról tartott fórumot.