A díszparancs hatvan embert - többségében tűzoltót, de polgári védelmi dolgozót is - személy szerint sorol fel. A 60 ember a veszprémi, ajkai, keszthelyi, balatonfűzfői, pápai, sárvári és badacsonytomaji tűzoltóságok munkatársai illetve a Veszprém Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság polgári védelmi tisztjei és az igazgatóság egy közalkalmazottja. A díszparancs szavai szerint ezek az emberek az életük kockáztatásával, testi épségüket nem kímélve mentették a bajba jutottakat, közben többen közülük maguk is megsérültek. "A mentést végrehajtókat bátor helytállásuk, hősi cselekedetük miatt példaképül állítom a tűzoltóság és a katasztrófavédelem teljes személyi állománya elé" - olvasható a Bakondi György főigazgató által kiállított díszparancsban.
Vörösiszap: példaképpé váltak a mentést megkezdő tűzoltók
Díszparancsban állította példaképül a katasztrófavédelem és a tűzoltóság munkatársai elé az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója azokat a tűzoltókat, akiket a Kolontár mellett október 4-én történt vörösiszap-katasztrófa idején elsőként bevetettek a mentésben.

Osztottunk-szoroztunk: ez teljesülhet Magyar Péter gazdasági ígéreteiből
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
A Pride szervezője a francia nagykövet jelenlétében szembesítette Navracsicsot azzal, hogy nem ismeri az általa is megszavazott gyülekezési törvényt
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.