A Szociális Unió elnöke az Echo TV péntek esti műsorában utalt arra, hogy az elmúlt öt évben sokszor felvetődött, ki szivárogtathatta ki a beszédet. Miután a műsorvezető megemlítette, hogy kiszivárogtatóként egy helyütt korábban az ő neve is felvetődött, a volt szocialista politikus azt mondta: "szánalmas politikai manipulációnak" tartja azt, ami az őszödi beszéd ügyében időről időre történik.
Hozzátette, hogy ő már 2009. december 28-án levélben indítványozta, hogy a szocialista párt elnöksége foglaljon állást a kérdésben, a nemzetbiztonsági szolgálatok, illetve hivatal vizsgálatának eredményét hozzák nyilvánosságra, legyen belső etikai vizsgálat, és a frakcióvezető mint titokgazda kezdeményezzen jogi lépéseket.
Szili Katalin azt mondta, nagyon reméli, egyszer ki fog derülni, ki szivárogtatta ki az őszödi beszédet, és "ez a fajta politikai simli" nem fog folytatódni ebben az ügyben.
Az MSZP elnöke, Mesterházy Attila pénteken arra szólította fel Pintér Sándor belügyminisztert, hogy hozza nyilvánosságra az őszödi beszéd kiszivárogtatásáról szóló információkat. A szocialista politikus ezt sajtótájékoztatóján jelentette be, majd olvasatlanul megsemmisítette azt a borítékot, amelyet Gyurcsány Ferenctől kapott, és amelyben a volt kormányfő állítása szerint azoknak a neve szerepel, akik - feltételezése alapján - kiszivárogtatták az őszödi beszédet.
A vizsgálati anyagok nyilvánosságra hozásának igényét Mesterházy Attila azzal indokolta: szeretnék, ha mindenki világosan láthatná, hogy meddig jutottak a titkosszolgálatok, a nyomozást folytató szervek. A pártelnök hozzátette, talán még a Fidesznek is érdeke, hogy kiderüljön, "ki volt az a személy, amennyiben a jelentésekből ez kiolvasható, melyik szocialista politikus lehetett", aki kiszivárogtatta az őszödi beszédet.
Az őszödi beszéd 2006. szeptember 17-én került napvilágra, amikor a Magyar Rádió részleteket közölt belőle. A beszéd a szocialisták 2006-os választási győzelme után, az MSZP-frakció május 26-i balatonőszödi zárt ülésén hangzott el.