Hargitay: Nincs diktatúra az úszóknál, Czene a sportág közelében sincs már

Itt az újabb epizód az úszószövetségnél kirobbant botrányban. Most Hargitay András szövetségi kapitány reagált Czene Attila nyilatkozatára, amelyben az atlantai olimpiai úszóbajnok diktatúrát emlegetett.

  • MTI / hvg.hu MTI / hvg.hu
Hargitay: Nincs diktatúra az úszóknál, Czene a sportág közelében sincs már

A Magyar Úszószövetséget 1993 óta vezető Gyárfás Tamást kedden nyílt levélben szólította fel lemondásra Hosszú Katinka, Gyárfás azonban kijelentette, hogy nem távozik a posztról. Rio de Janeiro háromszoros olimpiai bajnoka mellett később kiállt a londoni bajnok Gyurta Dániel, akinek véleményét osztja Kapás Boglárka is, mondván, nincs rend a magyar úszósportban. Bernek Péternek pedig a menedzsmentje szólalt meg az ügyben. Csütörtökön Verrasztó Evelyn és Dávid, valamint Kozma Dominik is jelezte: egyetértenek Gyurtával és Hosszúval.

Szerdán Gyárfás és a szövetségi kapitány Hargitay András is amiatt panaszkodott, hogy Hosszú régóta nem áll szóba velük. Hargitayt később megkérdeztük, nem érzi-e úgy, hogy itt az ideje lemondani. Közben a szövetség azt közölte, hogy vizsgálatot indít a problémák felderítésére.

Atlanta olimpiai bajnoka, Czene Attila szerint egészségtelen, hogy az elnök, Gyárfás Tamás az elmúlt két és fél évtizedben gyökeret vert a szövetségben. A korábbi sportért felelős államtitkár szerint sokan féltik az egzisztenciájukat, ezért nem mernek felszólalni a szövetség diktatórikus módszerei ellen. Szerinte is változásra van szükség.

Hargitay: Czene a sportág közelében sincs már

Az úszókapitány visszautasította pénteken Czene Attila vádjait, amelyek szerint diktatúra van a magyar úszósportban, és Gyárfás Tamás elnök beleszól szakmai döntésekbe is.

"Nem tudom, hogy ezt Czene Attila honnan veszi, hiszen a sportág közelében sem látjuk. Ha Gyárfás Tamás beleszólna a szakmai munkába, már nem lennék szövetségi kapitány, azonnal felállnék – mondta Hargitay András. "Természetesen szakmai dolgokról is többször kikérem a véleményét, de a döntéseket magam hozom meg, a felelősség az enyém" – tette hozzá.

"Ha Czene Attila vette volna a fáradságot, hogy amióta kapitány vagyok, egyszer is megkeres tanácsaival, őt is, ahogyan a sportág elnökét, természetesen meghallgattam volna. Nálunk mindenki tudja, mi a szerepe, feladata" – mondta még.

A szakvezető a MÚSZ és vezetői címére érkező állásfoglalásokban félreértelmezéseket lát, és azt érzi, hogy "különböző okokból, régi sértettségek miatt csapnak oda, de a megnyilatkozásoknak nincs igazán tartalmuk, konkrétumok kellenének". Hargitay András szerint Czene, az egykori úszótárs, aki szintén Széchy Tamás-tanítvány volt, "tudja, hogy a fegyelem Széchy idején mit jelentett, de akkor sem volt diktatúra".

"Úgy gondolom, a magyar úszósportban azóta is fegyelem van, munkafegyelem, a cél érdekében" – tette hozzá.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.