Nem lát okot a nyomozásra a rendőrség Budapesten megemlékezést tartó putyinista motoros banda ügyében, írtuk meg korábban. Az Éjjeli Farkasok, Putyin kedvenc motoros bandája a fővárosi Fiumei úti Sírkert szovjet katonai parcellájában koszorúzott, az eseményről képek, videók készültek, azok bejárták a sajtót. Elvileg ez törvénybe ütköző – a jogszabály azt mondja ki, hogy „aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vörös csillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas – különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő – módon terjeszt, nagy nyilvánosság előtt használ, vagy közszemlére tesz, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő”.
A rendőrség szerint viszont nem történt bűncselekmény. Tegyük hozzá, a motorosoktól már többször megtagadták a belépést Lengyelországba, vezetőjük ellen szankciókat vezetett be a Nyugat, amiért aktívan részt vett kelet-ukrajnai harci eseményekben, sőt több motoros tag életét is vesztette a harcokban. Ráadásul a banda aktívan ápolja a kapcsolatait más, kelet-európai nacionalista motoros bandákkal, az orosz dezinformáció és információs hadviselés egyik eszköze – erről is írtunk ebben a cikkben.

A vörös csillag elvileg a kormánynak is fájdalmas jelkép, a tiltott önkényuralmi jelképek szankcionálását 2013-ban Navracsics Tibor igazságügyi miniszter emelte be a Btk.-ba egy Ab-döntés után. Az indoklásban az olvasható: "a nemzetiszocialista és kommunista diktatúrák uralma alatt elkövetett embertelen bűnök mély és fájdalmas sebeket hagytak, és ezért ezen diktatúrák jelképei tiltásának feloldása mindaddig nem időszerű és az Alaptörvényben meghatározott emberi méltósággal szemben áll, amíg Magyarországon egy olyan ember is él, akit az ilyen diktatúrák jelképeit viselők kínoztak meg".
Arról már ne is beszéljünk, hogy az alatt a pár hét alatt, amíg a kormány szemében a Heineken sörgyár kicsit volt rosszabb a Sátánnál, milyen nyilatkozatok hagyták el a politikusok száját vöröscsillag-ügyileg. A fideszes Vas Imre a parlamentben azt mondta a lex Heineken vitájában, hogy "a kormány nem tűrheti az áldozatok védelmében sem, hogy a mindennapok része legyen egy olyan jelkép, amely önkényuralmi rendszer jelképe volt". Ekkor ugye a kormánypárt azt akarta büntetni, ha egy terméken tiltott önkényuralmi jelkép látható – kivéve mondjuk Puskás Öcsi meze, amin a rákosista magyar címer van vörös csillaggal. A gonosz sörgyár ellen szánt törvényjavaslatot később, a két söröscég kiegyezése után visszavonták, holott előtte Semjén Zsolt és Lázár is egyértelműen kijelentette, semmi esetre sem hátrálnak ki a javaslat mögül.
A kormány viselkedéséből tehát az látszik, hogy míg egy sörön szereplő vörös csillag ellen törvényt kell hozni, a háborús bűnök gyanújába került, orosz politikai eszköz motorosok provokatív vörös csillagos megemlékezése említésre sem méltó.