Ki volt a gazdagabb, Elon Musk vagy Dzsingisz kán?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A jegyvizsgálók elleni erőszak problémájának mértékét jelzi, hogy a kalauzok alkalmazásába idéntől bekerült a pánikgomb. A támadások skálája az arcul ütéstől a rúgáson át a késes fenyegetésig terjed.
Vasárnap reggel megtámadtak egy jegyvizsgálót Gárdonyban, írja olvasói információra hivatkozva az Index, amit aztán a MÁV is megerősített. A bántalmazott jegyvizsgálónak eltört az állkapcsa, meg is kell műteni.
A MÁV szerint megpróbál mindent megtenni, hogy megvédje a jegyvizsgálókat, 80 ezer vonatot kísér biztonsági személyzet, 14 ezret pedig a rendőrség, a jegyvizsgálókat pedig speciális tréningen képzelik, hogy tettlegesség nélkül oldjanak meg konfliktusokat nem együttműködő utasokkal.
A támadások a leköpdöséstől az arcul ütésen át a késes fenyegetésig terjednek. Az elkövetők több mint háromnegyedének vagy nem volt jegye, vagy érvénytelen, nem megfelelő jegye volt.
A jegykezelő-alkalmazásban az idén bevezették a pánikgombot, amelynek megnyomása esetén a vonaton tartózkodó vagyonőr, rendőr tudja, hogy segítenie kell. A MÁV kampányt is indított, hogy felhívja a figyelmet a támadásokra.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
A támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja.