szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A szexuális visszaélések hatására nem tér ki a HM közleménye.

Idén már 23 helyszínen, 72 táborban, több mint 2200 diák vett részt honvédelmi táborokban. A Honvédelmi Minisztérium (HM) szerint a honvédelmi táborok pályaorientációs hatása már érezhető. A debreceni Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégium igazgatója arról számolt be, hogy a honvédelmi táborok hatására többszörös volt a túljelentkezés.

A HM az MTI-hez eljuttatott összegzésében azt írta: 2018-hoz képest csaknem 600-zal többen táboroztak idén a nyári tematikus honvédelmi táborokban. A szervezésben idén már a területvédelmi ezredek tartalékos zászlóaljai is aktívan részt vettek. A hivatásos és szerződéses állományú katonák munkáját 90 önkéntes területvédelmi és 30 önkéntes műveleti tartalékos katona is segítette – emelték ki.

Arról nem írt a HM, hogy a Kratochvil Károly Honvéd Középiskolában történt szexuális abúzus, amiről a hvg.hu számolt be, és elbocsátásokat, titkosításokat vont maga után, hogy befolyásolta a honvédségi pályaorientációt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Gergely Zsófia Itthon

Kósa Lajos nagyot megy: az anális fajtalanság nem számít szexuális zaklatásnak

A honvédelmi bizottság elnökeként a fideszes politikus újra megpróbálta megmagyarázni a kormány számára kínos, állami honvédiskolában történt zaklatási ügyet, igyekezetében arra jutott, hogy nem is történt szexuális zaklatás, csak bántalmazás. A hvg.hu hozta nyilvánosságra a történteket belső források alapján, így azt a részletet is, hogy az egyik tizenéves diákot – miközben a társai "játékból" lefogták, kényszerítették – análisan bántalmazta egy idősebb katonanövendék. Ami ezek szerint Kósa Lajos minősítése alapján nem számít zaklatásnak.

Gergely Zsófia Itthon

Titkosították a katonai iskolában történt szexuális fajtalanság bizottsági kivizsgálását

Az Országgyűlés honvédelmi bizottsága hétfőn zárt ülésén tárgyalta a debreceni honvédiskolában történt erőszak ügyét, amit a hvg.hu tárt fel. Utána ennek valóságát megerősítették, de az iskolaigazgató meghallgatását és a többi részletet 10 évre titkosították. Kósa Lajos próbálta magyarázni az iskola fenntartója, a Honvédelmi Minisztérium számára érzékeny ügyet, és nem mondta meg, miért csak akkor tett feljelentést a tárca, amikor lapunk kiderítette, mi történt a kollégiumban. Abban érthetően teljes volt az egyetértés a kormánypárti és ellenzéki tagok között, hogy minden hasonló erőszak elítélendő.