A kormány nem hirdeti ki a klímavészhelyzetet, de dolgoznak egy klímastratégián

Orbán Viktor azt mondta, Magyarország egy klímabajnok.

  • hvg.hu hvg.hu
A kormány nem hirdeti ki a klímavészhelyzetet, de dolgoznak egy klímastratégián

Schmuck Erzsébet, az LMP képviselője arra szólította fel a kormányt, hogy hirdessen klímavészhelyzetet, dolgozzon ki klímatörvényt, és csatlakozzon az EU szigorúbb klímacélkitűzéseihez. Szerinte Magyarország különösen kitett a klímaváltozás következményeinek, ezért cselekedni kell. Szerinte nem igaz a miniszterelnök kijelentése, miszerint Magyarország „klímabajnok”.

Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti államtitkára válaszában kijelentette, hogy Magyarország számára nagyon fontos a környezet védelme és a klímaváltozás elleni küzdelem.

Mint mondta, készül a nemzeti energiastratégia megújítása és a hosszú távú magyar klímastratégia kidolgozása is zajlik.

Magyarország 1990 óta 32 százalékkal csökkentette az üvegházhatású gázok kibocsátását, úgy, hogy közben az energiafelhasználás csökkent, a gazdaság viszont növekedett. Ez a magyar modell – mondta az államtitkár, riogatással és álhírterjesztéssel vádolva klímaügyben a LMP-t, amely szerinte ezzel akarja eltelni a figyelmet a párt válságáról.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.