Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Magyar Nemzet szerint az akkor hatályos szabályzat szerint Karácsony nem taníthatott volna az egyetemen.
Reagált Karácsony Gergely nyelvvizsgája ügyében a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) a Magyar Nemzetnek. Az intézménytől ugyan nem idéz a lap, de állítják: megerősítette, hogy a tanársegédi munkakör betöltéséhez államilag elismert nyelvvizsga kellett volna, adjunktusként pedig az akkori szabályok szerint még oktatnia és publikálnia is kellett volna idegen nyelven Karácsonynak.
Mindezt a Magyar Nemzet szerint a Karácsony alkalmazása idején hatályos foglalkoztatási szabályzat bizonyítja, amelyet elküldött nekik az egyetem. A szabályzat részleteit azonban nem tárták az olvasóik elé, csak az abból általuk levont következtetéseket.
Karácsony Gergely 2000-ben az ELTE-n szerzett lektorátusi nyelvvizsgát, ami az akkori szabályok szerint elég volt a diplomája megszerzéséhez. Később egyetemi adjunktusként tanított a Corvinuson. Korábban azt írta erről Facebook-oldalán: „büszke vagyok rá, hogy volt olyan év, amikor az országos versenyen az első hat helyezettből öt az én tanítványom volt”.
A Magyar Nemzet kérte az ELTE-től is, hogy mutassanak nekik dokumentumokat Karácsony nyelvvizsgájáról, de az egyetem azzal hajtotta el őket, hogy a hallgatók és volt hallgatók személyes adatai nem számítanak közérdekből nyilvános adatoknak.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.