szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A “Magyarországot ért durva és antidemokratikus politikai támadásokról” és az azok elleni kormányzati intézkedésekről írt alá kormányhatározatot Orbán Viktor. Eszerint a melegellenes törvényt elítélő EU-s tagállamok és vezetők ellen Varga Judit igazságügyi minisztert küldi csatába.

Így mossa össze a kormány a pedofíliát a homoszexualitással
Dagad a botrány az LMBTQ-embereket támadó módosító törvény miatt: a pedofília-ellenes jogszabály összemossa a nemi identitást a pedofíliával. Korlátozza a nemváltoztatás vagy homoszexualitás megjelenítését és népszerűsítését, továbbá tilos ilyen reklámokat elérhetővé tenni a 18 év alattiaknak.
Friss cikkek a témában

Kormányhatározatban ítéli el az Orbán-kabinet azokat a nyugati bírálatokat, melyeket a homoszexuálisokat megbélyegző részletek miatt kapott a pedofilellenes törvényre. A műfajtól eltérően kizárólag politikai nyilatkozatként értelmezhető kormányhatározat szerint “számos európai uniós tagország kormányfője, más kormányzati képviselője, illetve több európai uniós tisztségviselő olyan durva és antidemokratikus kijelentésekre ragadtatta magát" a törvény miatt, ezzel pedig "átléptek egy vörös vonalat”.

A kormányhatározat – megismételve Orbán Viktor miniszterelnök és más vezető kormánypárti politikusok szófordulatait – rögzíti, hogy a reakciók “hangneme és azok az állítások, amelyeket megfogalmaztak, rég letűntnek hitt korok gyarmatosító beidegződéseit és magukat felsőbbrendűnek tartó szereplők minden tiszteletet nélkülöző hatalmi megnyilatkozásait idézik”. Ezeket pedig a kormány egyenesen “Magyarországot ért durva és antidemokratikus politikai és hatalmi” támadásoknak minősíti, melyekkel szemben

“minden rendelkezésre álló európai jogi eszköz alkalmazásával meg kell védenie magát”.

A kormányhatározat kimondja: “A kommunistáknak sem engedtük ezt meg, nem engedjük hát, hogy a liberális demokrácia önjelölt apostolai a magyar szülők helyett neveljék a gyermekeket. Nem engedhetjük, hogy a szülők helyett civil szervezetek gyámsága alá helyezzék a gyermekeinket.” Végül a kormány felhatalmazza Varga Judit igazságügyi minisztert arra, hogy a határozat tartalmát az európai uniós politikai élet szereplőivel ismertesse meg, továbbá a kormány nevében tájékoztassa az európai uniós és a tagállami szerveket, tisztségviselőket a témában a kormány álláspontjáról, a törvény céljairól.

Elszámította magát Orbán a melegellenes törvénnyel, már kevés lesz a pávatánc

Azt még a Fidesz kommunikációja is elismeri, hogy a melegellenes törvény már kezelhetetlen hullámokat vet az EU-ban. Abban még reménykedhetnek, hogy a nemzetközi támadásra hivatkozva itthon profitálnak belőle, ám szakértők ennek az ellenkezőjét állítják: szerintük többet árt a kormánynak, mint használ.

A kormányhatározatba csomagolt politikai nyilatkozat időzítése egyébként aligha független attól, hogy a magyar melegellenes törvényről vitázik szerdán az Európai Parlament, a plenáris vita alapján pedig csütörtökön születhet javaslat, amelyhez a képviselők az Európai Bizottság és az Európa Tanács álláspontját is meg fogják hallgatni. A kiszivárgott EP-javaslattervezet szerint Magyarországnak nem kellene EU-s pénzt adni, amíg megsérti az emberi jogokat.

A minap megszólalt a témában az EU egyenlőségi biztosa is: Helena Dalli univerzális emberi jogi problémának látja a magyar törvényt, és jelezte, hogy “elég volt az LMBTQ-emberek stigmatizálásából”. A törvény miatt kötelezettségszegési eljárás is indulhat.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!