szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nagy Szilárd, az ügy koronatanúja elfogadta a Boldog István-féle korrupciós rendszert: „ha ez az ára, hogy fejlődjünk, akkor csináljuk” – vallotta a bíróságon.

Boldog kibaszatja a pályázataidat, ha nem működsz együtt

– így idézte fel a Telex tudósítása szerint szerdán a bíróságon Nagy Szilárd volt kengyeli fideszes polgármester azt az alkalmat, amikor Boldog István volt fideszes országgyűlési képviselő bizalmasával tárgyalt. Nagy Szilárd volt az, aki miatt az egész ügy elindulhatott: ő az ügy koronatanúja, aki egy vádalku keretében borította az egész ügyet 2019-ben a kecskeméti ügyészségen.

Boldog Istvánt azzal vádolja az ügyészség, hogy ő és köre hivatali helyzetével és befolyásával visszaélve befolyásolta a megyei Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) pályázati eredményeit. A vád szerint elérték a kivitelezők irányított kiválasztását is, mindezért cserébe pedig a vállalkozóktól pénzt kaptak vissza.

Nagy Szilárd elsorolta a már korábban is ismertetett tényeket: Kétpón, a városháza épületébe rendelték be a környékbeli települések polgármestereit, telefonjaikat leadatták, majd félórás váltásban beszélték meg velük, mire pályázzanak, hogy nyerjenek. Felelevenítette azt is, amikor Boldog Istvánnal egy termálfürdő medencéjében találkozott fürdőgatyában. Itt a képviselő azt mondta neki, hogy ha pénz kell, ne kavarjon a háta mögött, neki szóljon. Boldog ezután jelezte neki, hogy egy embere keresni fogja, vegye úgy, hogy amikor vele beszél, az olyan, mintha magával Boldoggal beszélne. Ő majd mondja a részleteket, hogy mit hogyan csináljon. Nagy állítja: elfogadta a feltételeket. „Ha ez az ára, hogy fejlődjünk, akkor csináljuk” – mondta. Hozzátette, hogy működött ez a rendszer, rendszeresen jártak nála kormányzati kapcsolatokkal villogó intézők, „szóval ismertük a rendszert, ami a visszaosztásra épült”.

Valahogy mindent elfelejtett a Boldog István-ügy egyik tanúja

Kár, mert a bíróság pont azokról a találkozóról is kérdezte, ahol korrupció történhetett.

Nagy állította, hogy miután Boldog bizalmasa megkereste, elmondták, hogy kiket kell meghívniuk a TOP-os projektek lebonyolítására, és ki fog nyerni közülük. Megkapta e-mailben a meghívandó cégek listáját, azt is, ki fog nyerni. Ekkor jelezte Boldog emberének, hogy szeretne helyi vállalkozásokat bevonni, viszont azt is elismerte, hogy ezt azért tette, hogy neki is osszanak vissza a pénzekből. Erre kapta azt a választ, amit cikkünk elején is idéztünk. Végül azt mondta a képviselő intézőjének, úgy korrekt, ha ő is annyit kap, mint Boldog.

A képviselővel viszont megromlott a viszonya, egy utolsó próbálkozása viszont volt arra, hogy valahogy rendezzék ezt. Nagy egy szolnoki vállalkozónak tartozott pénzzel, Boldog két bizalmasa pedig felajánlotta neki, hogy ezt rendezik helyette, cserébe viszont két nagyobb pályázatot is át kellett adnia, hogy annak minden részét ők intézzék helyette. Boldog egyik bizalmasa a bíróságon elismerte, hogy valóban közbenjárt a szolnoki vállalkozónál, de csupán azért, mert szerette volna, ha Nagy Szilárd élete egyenesbe jön, és jó polgármester legyen.

Tamás Ervin: Végtelen bolyongás az elhallgatott ügyek útvesztőjében

Farkas Flórián, Simonka György, Boldog István, Völner Pál – az utolsó pillanatig cipelte a hatalom őket, és most sem tűnik úgy, hogy különösebben sietős volna az ügyeik végére járni. Mindeközben a sok gonddal és indulattal terhelt lakosság, úgy tűnik, immunissá vált a különféle hatalmi elfogultságokra. Vélemény.

Visszahívta tanúskodni a bíróság Berec Zsoltot is, aki a bűncselekmények idején a megyei közgyűlés alelnöke volt. Az ügyészség szerint Berec ott ült a kétpói találkozókon is. Ennek ellenére viszont nem emlékszik semmire. Most azt mondta, „továbbra sem emlékszem, lassan a sajtóból többet tudok, mint amire emlékszem, mondtam, nagyon halványak az emlékek”.

Boldog Istvánra az ügyészség hat év letöltendő börtönt kért.

Boldog István: „Ez az élet libsik, nem a Dom Pérignon és a lazac!”

Boldog István vasárnap késő délután jelentette be a Facebookon, hogy mit eszik és iszik. És azt is, hogy mit nem.

(Címlapképünk archív, illusztráció.)

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!